Kas su närvid on mustad maailmas möllavast viirusest ja jätkuvast kodusistumisest? Stress ja frustratsioon tahavad liiga teha? Võta aeg maha ja kuula raadiot!

 

Ei, mitte uudiseid või tümpsu. Kuula internetist maailma kõige rahustavamat raadiot – trees.fm. Trees.fm on üks õige metsarahva raadio, millel on üle saja erineva jaama üle terve meie planeedi. Raadiojaamade peaesinejateks on, nagu nimigi ütleb, puud. Lisaks veel tuul, vesi ja suuremad või väiksemad loomad-linnud. Valikut on Siberi taigast kuni Venezuela vihmametsadeni. Lisaks metsahäältele võib kasutaja imetleda ka iga metsahääle juurde kuuluvat fotot ‘esinejast’. *Raadiojaama’ valik on üsna lihtne, ekraanil on vaid üks nupp, millele klikkides hakkab mängima järgmine kanal või jaam. Tagasi eelmise jaama peale paraku minna ei saa, sest veebileht pakub täiesti juhusliku algoritmi abil uut helindit, mis kõik kokku pärinevad hoopis Sounds of the Forest helikaardilt, kust saab juba geograafilisel kaardil valida endale kuulamiseks sobiva metsahääle koha. Loodushäälte harmoonia võib mõjuda erakordselt lõõgastavalt, seega kui tunned, et rutiin tahab silmanägemist ära võtta, siis on nutikas metsaraadio sisse lülitada, leida sealt endale sobiv jaam ja hetkeks silmad sulgeda või vähemalt ekraanilt kõrvale viia ning lasta loodushäältel endast läbi voolata. Tunned peatselt, kuidas mõttemaru peas vaibub ning hinge laskub suur ja roosa rahu.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."