Inspira + keskkonda lisandus 80 Emmy nominatsiooni kogunud sari  

#Imeline proua Maisel #Inspira #telia tv
3 min lugemine

Telia Inspira + keskkonda on jõudnud valik Amazon MGM Studios originaalsisust. Nende seas võlub vaatajaid näiteks auhinnatud draamakomöödia „Imeline proua Maisel“ („The Marvelous Mrs Maisel“), mis on aastate jooksul pälvinud lausa 80 Emmy nominatsiooni. 

 

1958. aasta New Yorgis kulgeb Miriam „Midge Maiseli elu ajale kohaselt õigel teel – abikaasa, lapsed ja elegantsed õhtusöögid nende Upper West Side’i korteris. Kuid kui tema elu võtab ootamatu pöörde, kui ta abikaasa ta maha jätab, peab proua Maisel kiiresti otsustama, milles ta veel hea on.

Kas koduperenaisest võib saada ka püstijalakoomik? Kas naised üldse oskavad nalja teha? Midge võtab selle väljakutse vastu. Sarja loomisel sai autor Amy Sherman-Palladino inspiratsiooni omaenda elust, sest ka tema isa oli New Yorgis elav püstijalakoomik. 

Sari koosneb viiest hooajast, millest viimane linastus alles eelmisel aastal. The Hollywood Reporter kirjutab, et sarja loojate sõnul tundus see õige hetk loo lõpetamiseks ning nad said panna punkti täpselt sel moel nagu olid alati tahtnud. Hüvastijätt oli aga sellegipoolest raske, sest sarja tiim oli koos töötatud aastate jooksul omavahel väga lähedasteks saanud.  

Sari on pälvinud palju kiitust 

„Imelise proua Maiseli“ esimene hooaeg linastus juba 2017. aastal ning pälvis koheselt palju kiidusõnu. „See on lugu vastupidavusest, mis sisaldab tormilisi emotsioone ja ka haaravat lootuse tunnet. Selle kangelanna kogeb mitmeid raskeid hetki, kuid vaatajad ei tohiks arvata, et nad ootavad midagi tumedat või pessimistlikku. Kui midagi, siis Amazoni sari on isegi aeg-ajalt liiga õrn ja särav,“ kirjutas Variety toona. 

Ja tõesti, sarja luues on teemasid võetud teatud helguse ja mängleva kergusega, ent seejuures jäädakse truuks realistlikkusele ning pööratakse tähelepanu mitmetele olulistele teemadele – naise roll ühiskonnas, oma hääle leidmine jne. Neid aitab ekraanil tõetruult ellu tuua peaosalist kehastav Rachel Brosnahan, kes on oma rolli suurepäraselt valitud. 

Lehel Rotten Tomatoes on kõrgemaid hindeid saanud sarja esimene ja viimane hooaeg. Esimest hooaega on tavavaatajad pidanud 95% ja kriitikud 94% vääriliseks. Viimase hooaja puhul on aga kriitikute ja tavavaatajate arvamused rohkem lahku läinud – kriitikud on andnud viimastele osadele hindeks 96, tavavaatajad aga 79. Vahepealsete hooaegade skoorid on jäänud 71 ja 93 punkti vahele. 

Nagu ka aimata võib, on „Imeline proua Maisel“ võitnud mitmeid auhindu, mille seas on 22 Emmyt, 3 Kuldgloobust jpm. Auhindu on saadud nii hea näitlejatöö, parima komöödiasarja, helinduse kui ka muu eest. Nii et tasub igal juhul sarjale pilk peale visata. 

 

Sarja „Imeline proua Maisel“ näeb Telia Inspira + keskkonnast.