Kate Winslet püüab uues HBO sarjas “Režiim” kõigi pilgud  

#draamasari #hbo #Režiim #telia tv #The Regime
3 min lugemine

HBO kostitas märtsi algul vaatajaid uue draamasarjaga „Režiim“ („The Regime“), mis räägib ühe autoritaarse süsteemi kokkuvarisemisest. 

 

Musta komöödiaga vürtsitatud kuueosalise lühisarja keskmes on väljamõeldud Kesk-Euroopa riik, kus valitseb autoritaarne kantsler Elena Vernham, kes pole juba pikka aega paleest lahkunud. 

Seinte vahele sulgumine on teda aga muutnud paranoiliseks ja ebastabiilseks ning üllataval kombel saab tema usaldusisikuks kergelt närvi minev sõdur Herbert Zubak. Kui Zubaki mõju kantsleri üle kasvab, viivad Elena katsed oma võimu laiendada lõpuks selleni, et palee ja riik tema ümber puruneb. Kõik need sündmused toimuvad sarjas aasta jooksul. 

„Režiim“ on visuaalselt väga põnev vaatamine – suurt rõhku on pandud kostüümidele ja lokatsioonidele, mis üheskoos moodustavad võluva värvigamma, ning sari on professionaalselt üles võetud ja kokku monteeritud. Sarja võtted toimusid 2023. aastal peamiselt Austrias ja Ühendkuningriigis ning võttepaikade hulka kuulusid näiteks sellised tuntud kohad nagu Schönbrunni loss, Liechtensteini palee jne. 

Näitlejad teevad puhta töö 

Uhkete värvide kõrval jääb aga eriti meelde Kate Winsleti rollisooritus. Kantslerit kehastav Winslet toob ekraanil tõetruult ellu karakteri, kes on samaaegselt nii hirmutav kui ka kergelt haavatav, lastes kordamööda nii oma nõrkustel kui ka tugevustel särada.

Winslet ütles The New York Times’ile antud intervjuus, et oli kantsleri rollist huvitatud, sest see andis talle võimaluse teha midagi, mis tundus täiesti absurdne. Absurdne on ta tegelane tõesti ning tundub, et Elena karakteri loomisel on sarja autor Will Tracy („The Menu“, „Succession“) saanud inspiratsiooni mitmete tuntud poliitikute eripäradest ning paralleele päriseluga võib tõmmata ka mitmete sündmuste juures. 

Tulles aga tagasi Winsleti rollisoorituse juurde, siis mitmed väljaanded on seda nimetanud lausa Winsleti seni parimaks rolliks. Kusjuures, see ei ole ka sugugi esimene kord, kui Winslet HBO-ga edukat koostööd on teinud. Näiteks näeb Winsletti peaosas sarjas “Mare of Easttown”, milles tehtud rolli eest viis ta koju parima lühisarja näitlejanna Emmy. Samas kategoorias võitis ta ka 2011. aastal HBO sarjaga “Mildred Pierce.

„Režsiimis on lisaks Winsletile aga meeldejääv ka sõdurit kehastava Matthias Schoenaertsi roll, mille raames suudab mees välja mängida nii raevu kui ka malbed emotsioonid. Winsleti ja Schoenaertsi kõrval teevad sarjas kaasa ka näiteks Guillaume Gallienne, Andrea Riseborough, Martha Plimpton ja Hugh Grant. 

Olgugi et näitlejate tööd kiidetakse, on filme ja sarju hindaval Rotten Tomatoes lehel jagatud „Režiimile“ keskpäraseid hinnanguid. Kriitikud hindavad sarja 58 punktiga 100-st ning tavavaatajad on sarja hinnanud 58 punkti vääriliseks. Eelkõige heidetakse sarjale ette natuke nõrka stsenaariumit, kus oleks võinud satiirile rohkem rõhku ja ambitsiooni panna ning mida ei suutnud isegi Winsleti suurepärane rollisooritus päästa. Kuid eks igaühe oma silm on kuningas. 

 

Sarja „Režiim“ näeb Telia TV HBO keskkonnast.