Kuidas pikendada oma AirPods Pro kõrvaklappide eluiga?

#AirPods Pro #apple #hügieen #puhastus
3 min lugemine

Apple’i nutikad kõrvaklapid AirPods Pro’d võimaldavad meil kuulata muusikat, helistada, kasutada Siri abi ja palju muud. Seda teame me kõik. Aga kas tead, et nende eest tuleb ka hoolitseda, et need püsiksid võimalikult kaua töökorras?  

 

Kui sa ei puhasta oma AirPods Pro’sid ja nende laadimiskarpi regulaarselt, võivad need koguda mustust, tolmu ja kõrvavaiku, mis omakorda võib mõjutada nende helikvaliteeti, mürasummutust, aku kestvust ja hügieeni. 

Samas võivad klapid saada kahjustada või rikutud, kui neid valesti puhastada. Anname siin mõned lihtsad ja ohutud näpunäited, kuidas hoida oma AirPods Pro’d alati puhtad ja töökorras.

 

Kuidas puhastada AirPods Pro kõrvaklappe?

AirPods Pro kõrvaklapid on varustatud eemaldatavate silikoonist kõrvaotsikutega, mis sobituvad tihedalt kasutaja kõrvakanalisse, mis parandab helikvaliteeti ja mürasummutust, kuid samas võib ligi tõmmata mustust ja kõrvavaiku. Seetõttu on oluline puhastada oma AirPods Pro kõrvaklappe vähemalt korra kuus või sagedamini, kui nad näevad välja eriti määrdunud.

Tee nii:

  • Eemalda AirPods Pro kõrvaklapid laadimiskarbist ja lülita need välja.
  • Pühi AirPods Pro kõrvaklapid puhta ja kuiva mikrokiust lapiga. Ära kasuta niisket lappi ega vedelikke.
  • Eemalda silikoonist AirPods Pro kõrvaklappidelt kõrvaotsikud neid õrnalt sikutades.
  • Loputa silikoonist kõrvaotsikud voolava vee all. Ära kasuta seepi ega muid puhastusvahendeid.
  • Kuivata silikoonist kõrvaotsikud puhta ja kuiva mikrokiust lapiga. Veendu, et need oleksid täielikult kuivad enne kui need klappide külge tagasi paned.
  • Pane nüüd kõrvaotsikud tagasi kõrvaklappide külge, veendudes, et need klõpsuksid kindlalt paika.
  • Kasuta mustuse ja kõrvavaigu eemaldamiseks klappide mustadelt võredelt pehmet hambatikku või vatitupsu. Ole ettevaatlik, et mitte vigastada võresid ega mikrofone.

Vajadusel võid kõrvaklappide puhastamiseks kasutada ka 70% isopropüül- või etüülalkoholi sisaldavat lappi, kuid ära kunagi lase vedelikel sattuda AirPods Pro sisse ega pane neid niiskena laadimiskarpi või oma kõrva.

 

Kuidas puhastada AirPods Pro laadimiskarpi?

AirPods Pro laadimiskarp on ainus viis AirPods Pro kõrvaklappide hoidmiseks ja laadimiseks. Paraku võib ka see määrduda, eriti siis, kui hoiad seda kotis või taskus koos oma ülejäänud asjadega.

Laadimiskarbi puhastamiseks tee nii:

  • Eemalda AirPods Pro laadimiskarbist ja ühenda need oma telefonist lahti.
  • Puhasta AirPods Pro laadimiskarp puhta ja kuiva mikrokiust lapiga. Ära kasuta ka siin niisket lappi või vedelikke.
  • Kasuta pehmemat hambatikku või vatitupsu, et eemaldada mustus ja tolm laadimiskarbi siseküljelt ja laadimiskontaktidelt. Ole ettevaatlik, et mitte kahjustada laadimiskontakte ega teisi sisemisi komponente.
    Ka siin võid vajadusel kasutada 70% isopropüül- või etüülalkoholiga niisutatud lappi. Aga ära kunagi lase laadimiskarbi sisemusse sattuda vedelikel ning ära pane sinna niiskeid AirPods Pro kõrvaklappe.
  • Lase laadimiskarbil täielikult kuivada enne, kui oma AirPods Pro’d sinna tagasi paned ja toiteallikaga ühendad.  

 

Pilt: unsplash.com

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."