Apple’i täppisotsing aitab üles leida sõpru ja asju

#airtag #apple #iPhone #Precise Find #täppisotsing
2 min lugemine

Kas oled kunagi kaotanud oma võtmeid, rahakoti või kõrvaklappe? Või oled tahtnud leida oma sõpru rahvarohkes kohas? Kui sul on iPhone 15, siis palju õnne – iPhone 15 on varustatud Apple’i täppisotsingu funktsiooniga, mis võimaldab leida oma asju ja inimesi täpselt ja kiiresti.

 

Täppisotsing (Precise Find) on üks kasulikumaid funktsioone, mida tutvustati esmakordselt iPhone 11-ga. Kaks aastat hiljem, AirTagi väljakuulutamisega, andis Apple parema kasutuse U1 kiibile, mis oli saadaval iPhone’idele.

U1 ehk ultralaiaribaline kiip kasutab kõrge sagedusega ja madala ulatusega raadiosignaale, et täpselt tuvastada teisi seadmeid. Nii pakub see täpsemat teavet kui GPS või Bluetooth, seda muidugi juhul, kui olete selle kiibi ulatuses. Apple ütleb, et U1 kiip töötab 10-15 meetri kaugusel ühest seadmest teise. Uue põlvkonna U-kiibiga võib see olla koguni kuni 60 meetrit.

Kui kasutad iPhone 11 või uuemat mudelit, saad kasutada täppisotsingut oma AirTagi ja AirPods Pro 2 leidmiseks.

Selleks pead sa tegema nii:

Ava oma iPhone’is rakendus Find My. Puuduta vahekaarti „Esemed” ja vali AirTag, mida soovid leida. AirPods Pro 2 puhul pead seda otsima vahekaardilt „Seadmed”. Seejärel puuduta „Leia” (Find), et alustada täppisotsingu kasutamist. Kui „Leia” asemel on nupp „Suunad” (Directions), pead liikuma edasi, kuni oled selle kiibi kontaktiulatuses.

 

Sõprade täppisotsing iPhone 15-ga

iPhone 15-ga on võimalik leida ka sõpru ja pereliikmeid täppisotsingu abil – tingimusel, et nii otsijal kui otsitaval on iPhone 15-seeria mudel.

Lähedase leidmiseks tee nii:

Ava oma iPhone’is rakendus Find My. Puuduta vahekaarti „Inimesed” ja vali sealt sõber või sugulane, keda soovid leida. Seejärel puuduta „Leia”, et alustada täppisotsingu kasutamist. Kui „Leia” asemel on nupp „Suunad”, pead liikuma edasi st lähemale.

 

Täppisotsing on suurepärane viis oma elu lihtsamaks muutmiseks. Saad leida oma asju ja inimesi ilma stressi ja aja raiskamiseta. 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."
Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi