YouTube Music võib osutuda väga heaks taskuhäälingu platvormiks, pakkudes konkurentsi Spotifyle. Google Podcasts suletakse järgmise aasta alguses.

 

Ma ei teadnud või olin juba unustanud, et selline äpp nagu Google Podcasts üleüldse olemas on. Aga on! Juba 2018. aastast. Proovisin ka äsja järgi ja igati kena rakendus, aga ega see eriti kasutajaid pole leidnud. Meenutab natuke lugu Google’i sõnumirakendustega, kus korduvad katsed turgu võtta üksteise järel luhtusid. Ega neil rakendustel midagi viga ei olnudki peale selle, et need olid õiged asjad valel ajal. Inimestel juba olid äpid, millega saata sõnumeid ja kuulata podcaste. Google tegi ka, aga vaatamata oma suurusele ei läinud need käima, kohe üldse mitte. Samas pole Google’ile just oma suuruse tõttu suur kaotus, kui mõni äpp “tühjaks” jääb.

Aga ega Google ei saa ka kõrvalt vaadata, kuidas Spotify jutusaated üliedukalt oma muusikaäppi lisas. Niisiis läheb Google Podcasts millalgi uue aasta alguses kinni ja YouTube Music (mis kuulub samuti Google’le) hakkab edastama lisaks muusikale podcaste. Kes äpiga harjunud, peavad natuke ümber õppima. Vähemalt lubas Google tekitada võimaluse allalaadida OPML-fail, mille saab mõnes teises äpis importida, võttes seeläbi kaasa kuulatavate saadete tellimused.

Vaatamata kasutajate jaoks tülikale üleminekule võib YouTube Music osutuda kõigele vaatamata suurepäraseks pesaks, kus jutusaateid kuulata. Nende suur pluss on juba olemasolev võimalus vahetada mugavalt taskuhäälingu heli- ja videoversiooni vahel. YouTube’s on kättesaadavad nüüdseks juba kümnete aastate taha ulatuvad videosalvestised väga paljudest podcastidest. Seda üritavad üles ehitada nii Spotify kui ka teised konkurendid. YouTube’l on väga palju pikem edumaa.

Tundub, et Google ei osanud ette näha video-podcastide suurt populaarsust ja proovib nüüd, pärast tehtud valepanuseid, tagasi õigele teele pöörata. YouTube Musicu äpist peaks podcastid leidma juba enne käesoleva aasta lõppu.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.