Samsung toob välja ülikerge nutisõrmuse Galaxy Ring 

#elektrooniline sõrmus #Oura #Samsung Galaxy Ring #Ülevaade
2 min lugemine

Kui sa oled viimastel aastatel näinud mõnel oma tuttaval sõrmes elektroonilist sõrmust, siis on see tõenäoliselt Oura-nimeline. Oura on olnud viimastel aastatel ainus sõrmus, millega kasutajad on tõesti ka rahule jäänud ja mida huvilistele soovitada sai. Käesolev aasta toob Ourale mitmeid uusi konkurente, üks suuremaid neist on tõenäoliselt Samsung Galaxy Ring. 

 

Milleks selliseid sõrmuseid ülepea vaja on, võib tekkida õigustatud küsimus. No need on nagu aktiivsusmonitoridena toimivad kellad, aga väiksemad ja mugavamad.

Samsungi uus sõrmus kogub terviseandmeid, jälgib füüsilist aktiivsust, monitoorib und. Lisaks saab näiteks ka poes maksta. Sõrmus on täpsem, kui kell, sest sõrme alt saab täpsema info näiteks pulsi ja vererõhu kohta. Ja vähemalt öösiti kindlasti mugavam kui suhteliselt kobakas nutikell, mille paljud tahaksid tegelikult käe pealt ära võtta.

Kui Oura sõrmuse kandjad olid pigem uue tehnoloogia katsetajad või soovisid tervislikel põhjustel saada täpsemat ülevaadet kehas toimuvast, siis sel aastal tundub nutisõrmus jõudvat laiemalt kasutusse. 

Selleks on Samsungi sõrmusel, mida on lettidele oodata sügisel, mitmeid põhjuseid. Galaxy sõrmuse saab valida koguni üheksa eri suuruse ja kolme värvi vahel – must, kuldne ja hõbedane. Kusjuures kõige raskem neist kaalub vaid 2,9 grammi, mis on rohkem kui poole vähem Oura 6-grammisest kaalust. 

Väikeste kaasaskantavate seadmete juures on alati tähtis aku kestvus. Kuigi need, kes sõrmust proovinud, pole saanud seda veel pikemalt testida, siis Samsungi sõnul kestab aku sõltuvalt kasutusest ühe laadimisega 5-9 päeva, mis on võrreldes teiste sõrmustega üle keskmise hea tulemus. 

Kuigi õhus on veel mitmeid küsimusi, näiteks, kas sõrmus ühildub valutult ainult Samsungi seadmetega või ka näiteks Apple’i omadega, siis sõrmust proovinute muljed on positiivsed ja ootused kõrgel.

On ainult positiivne, et Ourale on tekkimas uusi konkurente. See tähendab, et ka teised tootjad on välja mõelnud, kuidas teha piisavalt kergeid, kvaliteetseid, täpseid ja mugavaid sõrmuseid. Võib kahtlustada, et juba sügisel näeme järjest rohkemate tuttavate, sõprade ja töökaaslaste sõrmes rõngaid, mis peidavad endas põnevat tipptehnoloogiat. Ja mida ei pea erinevalt paljudest nutikelladest iga päev laadima. 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.