Saame tuttavaks: Samsungi uhkeim lipulaev Galaxy S24 Ultra 

#samsung #samsung s24 ultra #Ülevaade
7 min lugemine

Sarnaselt varasematele aastatele tõi ka tänavune jaanuar Samsungi telefonide valikusse uued lipulaevad. Seekord siis S24 nimelised. Nendest on omakorda kõige uhkem-suurem-kiirem Galaxy S24 Ultra. 

 

Antud telefoni näol peakski teoreetiliselt tegemist olema nii-öelda ladvaõuna ehk parima saadaoleva Android seadmega. Seda, kas see ka päriselt nii on, allpool uurimegi.  

Titaan 

Kuigi S24 Ultra on välimuse poolest oma möödunud aastase eelkäija ehk S23 Ultraga suhteliselt sarnane, leidub siiski ka uuendusi ning erisusi. Üheks kõige suuremaks muudatuseks on korpuse valmistamisel alumiiniumi asendamine titaaniga. 

Nimetatud metall on teadupärast väga tugev, kuid samas kerge. Seega on uus telefon saanud senisest vastupidavam nii löökidele kui ka kriimudele. Lisaks näeb see ka päris äge välja. Kaalu poolest on säästetud küll vaid paar grammi aga eks ole abiks seegi.  

Küll peab ütlema, et hoolimata matist viimistlusest kogub titaan näpujälgi. Isegi rohkem, kui samuti mati pinnakattega tagapaneel. See on endiselt valmistatud klaasist. Seega võib õnnetul kukkumisel olla ikkagi suhteliselt kallis tagajärg, sest pihta saada ja puruneda võib nii ekraan kui tagapaneel.  

Ekraan 

Ekraani juurde jõudes ei saa teha muud kui seda kiita. Üsnagi hiiglaslik ehk 6,8-tolline paneel kasutab LTPO AMOLED 2X tehnoloogiat ning on ülimalt ilusa ja kirka pildiga. Loomulikult on kasutusel muutuv värskendussagedus ning see võib ulatuda kuni 120Hz-ni. Lisaks on veel tõstetud ka eredust. Seega suudab heledus nüüd maksimaalselt ulatuda kuni 2 600 nitini. See tähendab erakordselt selget pilti ka otseses päikesevaguses.

Kahjuks on Samsung S24 Ultra puhul loobunud pikalt tipptelefonidel kasutuses olnud kaardus ekraaniservadest. Nii ei ole enam valikus ühtegi nn edge disainiga seadet. Sellest on kahju, sest visuaalselt oli see vägagi kaunis lahendus, lisaks muutis see kuva visuaalselt veelgi suuremaks. 

Endiselt on aga olemas alati sees funktsionaalsus, mis võimaldab kellaaega, teavitusi ja muud seesugust infot kuvada ka siis kui ekraan on välja lülitatud. Samuti ulatub pilt ikkagi praegusele ajale kohaselt peaaegu täiesti korpuse servadeni ehk kogu esipaneel ongi sisuliselt ekraan. Üsna märkimisväärne on seetõttu asjaolu, et eeltoodust hoolimata on kuular suudetud korpuse ülemisse serva ära mahutada ning seejuures suudab viimane ka täitsa viisakat heli toota.

Muidugi on võimalik sisse lülitada ka silmade mugavuse funktsioon ehk piirata sinise valguse hulka. Samuti saab ise ekraani värve kohandada ning lülituda heleda ja tumeda teema vahel. Küll aga tuleb parim saadaolev ehk 3120 x 1440 resolutsioon seadetest ise valida. Vaikimisi on nimelt aktiveeritud 2340 x 1080. 

Ah jaa – ekraani all on alles ka sõrmejäljelugeja nagu Samsungitel ikka. Samuti saab ekraanil soovi korral toimetada ka S-pen’i ehk puutepulgaga, mis on üks Ultra eripäradest. Kuigi seda ei ole otseselt edasi arendatud, on alles kõik vanad funktsioonid. Ehk ekraanile saab kirjutada, teha väljalõikeid, juhtida kaamerat jne. Peenemate tööde jaoks nagu näiteks Exceli kasutamine, on puutepulk väga hea ning täpne. Samuti on stylus abiks circle-to-search funktsiooni kasutamisel, aga sellest pisut allpool. 

Kaamerad

Kui rääkida kaameratest, siis tänasel päeval telefonide puhul eriti palju S24 Ultral kasutatavast komplektist paremaks minna ei saa. 

Füüsilise poole pealt on põhikaamerana kasutusel 200-megapiksline f/1.7, 24mm stabilisaatoriga lainurk, mida toetavad 5-kordse optilise suurendusega 50-megapiksline f/3.4, 111mm zoom, 10 MP, f/2.4, 67mm telefoto ja 12 MP, f/2.2, 13mm, 120˚ ülilainurk komplektid. 

Seega on kaameramoodul saanud möödunud aasta seadmest erinev ning tegelikult on optilise zoomi osa isegi vähenenud. Küll aga ei tähenda see halvemaid pilte. Tänu väga heale pilditöötlusele on fotod tõesti kaunid ning värvid senisest palju loomulikumad. Enam ei saa öelda, et Samsungi pildid on liiga kärtsud ja värvilised.

Lisaks püüab tarkvara tagada alati parima pildi ja kasutajale igati abiks olla. Näiteks kombineeritakse vajadusel mitu pikslit kokku üheks, et müra vähendada. Väga hästi toimivad ka stabilisaatorid ja vähendavad oluliselt ebateravusi. Samuti saab valida RAW formaadi või kasutada astrofoto funktsionaalsust.  

Välimuse poolest aga on kaamerate sektsiooni disain jäänud enam-vähem samasuguseks, ehk objektiivid kerkivad lihtsalt korpusest. Lähemal vaatlusel on uus mudel lihtsalt pisut rõhutatumate objektiividega. 

Lühidalt öeldes on pildistamine lihtne ning enamasti on tulemus igal juhul tänu korralikule raudvarale ning AI-le nutiseadme kohta väga-väga hea. Seega võib Ultrat julgelt kõikidele fototelefoniks soovitada. Nii neile, kes pildistavad äärmiselt palju, kui ka neile, kes vajavad kaamerat vaid aeg-ajalt. 

AI 

Samsung ise reklaamib S24 seeriat kui AI-d ehk tehisintellekti sisaldavat. Selliseid väiteid on erinevate tootjate poolt välja käidud varemgi, kuid tundub, et nüüd hakkame ka päriselt kusagile jõudma. Niisiis on Ultra pardal terve komplekt erinevaid funktsioone, mis vähemal või rohkema määral tehisintellektile toetuvad. Osad neist on sisse ehitatud seadmesse endasse, samas kui teised nõuavad internetiühenduse olemasolu.  

Kahjuks annab esimese tagasilöögi Eesti väiksus ning seega ka maailma mastaabis eesti keele vähene tähtsus. Nii ei saa kasutada reaalajas kõne ühest keelest teise tõlkimist, sest eesti keel pole lihtsalt toetatud. Kuna aga paljud meist mõistavad väga hästi inglise keelt, saab kasutada seda. Samuti on võimalik väga kiirelt tõlkida tekste näiteks hispaania keelest inglise keelde ja vastupidi. Seda isegi otse sõnumeid saates ja vastu võttes. Küll aga peab siin kasutama Samsungi enda klaviatuuri.

Päriselt toimib aga veebilehtedest kokkuvõtete tegemine. Kes ise pikalt lugeda ei viitsi, see saab näiteks mõne uudisteportaali lehel olles vajutada „Tee kokkuvõte“ nupule ning hetke pärast kuvataksegi artikli sisust üsna täpne ja ülevaatlik lühikokkuvõte. 

Samuti toimib täitsa korralikult circle-to-search funktsionaalsus. Olemuselt on siin tegemist Google Lens edasiarendusega, mis võimaldab igal ajahetkel ekraanil ükskõik millisele kohale „ringi ümber tõmmata“ ning seda Google-st otsida. Vahet pole, kas avatud on parajasti kaamera, brauser või mõni sotsiaalmeedia leht. 

Veel on AI suures abiks pildistamisel. Õigemini tehtud piltide töötlemisel. Nii saab nüüd väga kerge vaevaga objekte kustutada ja lasta tehisintellektil „auk“ täita. Näiteks sai kõigest paari liigutusega eemaldada seadme karbilt teksti Galaxy S24 Ultra.

Samuti on võimalik viltune pilt „otseks“ keerata ning taas joonistab arvuti puuduoleva info pildile juurde. Aga samuti on võimalik ka ise objekte fotol suurendada või vähendada ning ka ümber paigutada. 

Selliste tegevuste juures on suur abi S-penist, sest see võimaldab sõrmest suuremat täpsust. Lisaks saab AI abil kiirelt eemaldada varje ning ebasoovitavaid peegeldusi. Näiteks neid mis jäävad pildile, siis kui aknast õue pildistada. 

Varia 

Muudest omadustest ja funktsioonidest võiks veel ära mainida Snapdragon 8 Gen 3 kiibistiku, mis on parim, mis Android telefonidele hetkel saadaval on. Kuna põhimälu suurus on ka tervelt 12GB, siis jõudlusest tõesti puudu ei jää.

Väidetavalt on aparaadi sees toimetatud ka jahutuse parandamisega, seega on kokkuvõttes tegemist kiire telefoniga igas olukorras. Sealjuures jääb aga korpus kogu aeg meeldivalt jahedaks. Ka on pirakal ekraanil juba peaaegu mugav kasutada mitut rakendust samaaegselt. 

Kuigi S24 Ultra aku on sama suur kui oli S23 Ultral, ehk 500mAh, jätkub sellest nõksa kauemaks. Seega on akus enamasti piisavalt energiat ka siis kui päev venib õhtusse ja õhtu omakorda öösse. Nagu selle hinnaklassi seadmetel tavaks on toetatud ka juhtmevaba laadimine. Samuti võib telefon ise olla vajadusel juhtmevaba laadija rollis. 

Kokkuvõte 

Kokkuvõtteks võib öelda, et Ultra õigustab igati talle pandud ootusi ning veab lipulaeva rolli kenasti välja. Suur ja väga hea ekraan on saanud nõksa paremaks. Titaan materjalina on tugev ja eksklusiivne. Kiibistiku ja põhimälu kombinatsioon võimas. Kaamerakomplekt parim, mis Samsungil hetkel pakkuda on ning ärikasutajatele on kindlasti meeltmööda S-pen. 

Võimekat raudvara täiendab aga AI, mis ka päriselt kasutajat aitab.  

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi