Samsung Galaxy Buds FE – soodsad aga head kõrvaklapid

#kõrvaklapid #samsung #samsung galaxy #Ülevaade
4 min lugemine

Samsungi uued Galaxy Buds FE kõrvaklapid esindavad tootja soodsamat hinnarühma, kuid pakuvad sellegipoolest aktiivset mürasummutust ja pikka aku kestvust. Samuti on need piisavalt väikesed ja kerged ning istuvad hästi kõrva. 

 

Disain 

On hea nentida, et Samsung ajab kõrvaklappide välimuse osas endiselt oma asja ning ei ole läinud – erinevalt paljudest Hiina analoogidest – Apple’i disainikeele kopeerimise teed. Seega on kuularid pigem ümarad ja istuvad kõrva sees ning väljaulatuvad „pulgakesed“ puuduvad.

Nagu sarnastel klappidel ikka, katab kuulmekäiku sobituvat osa silikoonist ümbris. See hoiab klappe paigal ning blokeerib väliseid helisid. Lisaks on omale silikoonist serva saanud ka „nööbi“ suurem osa ning sellele on täiendavalt lisatud veel ka väike uimeke. Needki täiendused on tehtud seepärast, et tagada võimalikult mugav sobitumine kõrvaga ja peab ütlema, et töö on olnud tulemuslik. Buds FE-d on kõrvas pea märkamatud ja püsivad paigal. 

Küll on pisut arusaamatu see, miks halli värvi mudelil on kasutusel valge karp. Samas kui valgel versioonil on valged nii klapid ise kui nende karp. Küllap on seda tehtud kulude kokkuhoiu mõttes, sest FE seeria tooted tähendavadki ju soodsama hinda, kuid siiski kvaliteetset toodet. 

Heli 

Tehniliselt on antud mudelil kasutusel üks kõlar, mitte mitu nagu kallimatel sõsaratel. Seega peab see ainus valjuhääldi hakkama saama kogu sagedusvahemikuga. Õnneks on see oma ülesannete kõrgusel ning tulemus on täitsa viisakas.

Heli ei ole küll Hi-Fi klassist, kuid tavakasutajale täiesti piisav. Eriti kui arvestada, et praegusel Youtube ja voogedastuse ajastul ei ole sageli ka juba sisendsignaali kvaliteet kõige kõrgemal tasemel. Kokkuvõttes on muusikat kuulates madalamad sagedused piisavalt tummised ning häda pole ka kõrgetel.

Kuna klapid toimivad klapid ka hands-free seadmena siis peab märkima, et tarkvaraline taustamüra eemaldamine toimib väga hästi. Lisaks tagavad sisseehitatud mikrofonid kõneleja hea kuuldavuse.

Lisaks saab seadmeid väga lihtsalt arvutiga ühendada ning kasutada ka videokõnedel ja koosolekutel osalemiseks. Tänu juhtmete puudumisele on see tavaliste klappidega võrreldes palju mugavam ning ka siin tulevad mürasummustus ja head mikrofonid kasuks.

Puutetundlik juhtimine 

Ka Buds FE-d on endale saanud puutetundliku juhtimise, mis tähendab, et välispinda toksates saab näiteks muusika või video pausile panna. Aga ka kõnedele vastata või mürasummutust sisse ja välja lülitada.

Enamikke neist valikutest saab ise programmeerida ja nii kasutamise enda käe järgi sättida. Selle eelduseks on aga telefoni vastava rakenduse paigaldamine. Samsungi puhul toimub see automaatselt, muudel seadmetel aga tuleb rakendus ise alla laadida. Suures plaanis on puutetundlik juhtimine mugav ja annab kasutamisele palju juurde. 

Mainida tasub ka seda, et klapid saavad ise aru, kui nad kõrva panna või sealt eemaldada ja seega katkeb või jätkub muusika nende kõrvast ära võtmisel või tagasi panemisel automaatselt. 

Laadimiskarp 

Loomulikult kuulub komplekti ka laadimis- ja hoiukarp. Nagu öeldud, ei pruugi see tulla nööpidega samas värvitoonis, kuid kokkuvõttes pakub see enamikke funktsioone, mida säärastelt laadimisjaamalt oodata võiks. Seega on lühidalt öeldes tegemist laadijaga, mis tänu sisseehitatud akule hakkab kohe, kui klapid oma pessa asetada, neid laadima.

Karpi ennast peab aga energiaga täitma USB-C juhtme abil. Seega ei ole toetatud juhtmevaba laadimine. Muidugi on siin põhjuseks hind. Juhul kui kodus juhtmevabu laadijaid ei ole, siis pole see ka probleem. Kui aga ollakse harjunud kõiki asju „aluse“ peal laadima, on see esialgu ebamugav.

Samuti ei saa budse moodsa telefoni abil juhtmevabalt laadida. Kui rääkida aku kestvusest, siis kokku peaks kõrvaklappide oma kestma ca 8,5 tundi (aktiveeritud mürasummutusega vähem) ning laadimisjaamaga kombineeritult kuni 30 tundi. 

Kokkuvõtteks 

Kokkuvõtteks võib öelda, et Samsung Buds FE-d on soodsad, kuid suhteliselt head kõrvaklapid. Need istuvad mugavalt kõrva ning on tänu puutejuhtimisele mugavad kasutada. Suuri etteheiteid ei saa teha ka heli osas. Vaid juhtmevaba laadimise puudumine on see, mis osasid kasutajaid tõesti eemale võib peletada. 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi