Miks eelistada Delli äriklassi sülearvuteid?

#äriklassi sülearvuti #Dell #Ülevaade
4 min lugemine

Dell on maailmas tuntud ning usaldusväärne arvutitootja, kelle valikusse kuulub mitmeid erineva suunitluse ja omadusega seadmeid. Üheks tuntumaks neist on Latitude seeria.

 

Tegemist on äriklassi sülearvutitega, mis on eelkõige mõeldud nendele kasutajatele, kes vajavad usaldusväärset ja vastupidavat seadet igapäevase töö tegemiseks. 

Loodud ärikasutajatele 

Reeglina on ettevõtluses kasutatavatele arvutitele esitatud pisut teistsugused nõudmised, kui kodukasutajate omadele. Seda seetõttu, et eelkõige ootab iga äri omanik, et seade on usaldusväärne, peab kaua vastu ega vea alt ka kriitilisel hetkel. Teisisõnu töötab pikki tunde, kuid ei nõua liigselt tähelepanu. Samal ajal peab olema tagatud turvalisus ning loomulikult on oluline ka piisav jõudlus.  

Just neid omadusi on Dell Latitude seeriat luues ka silmas pidanud. 

Disain ja omadused 

Sageli liigutakse sülearvutiga päeva jooksul ringi, näiteks koosolekutele, kliendikohtumistele, või ka kolleegi laua juurde nõu pidama. Samuti tuleb see kasutajaga päeva lõppedes enamasti koju kaasa. See kõik aga tähendab tegelikult füüsilist koormust ning eeldab vastupidavaid materjale ning läbimõeldud konstruktsiooni.

Nii ongi Latitude seeria arvutite korpuste valmistamisel kasutatud alumiiniumi. Samuti on ekraani hinged tugevdatud ning seadmel on vastupidavam klaviatuur. Kokkuvõttes vastavad arvutid MIL-STD 810H standardile ehk omavad sertifikaati, mis kinnitab nende füüsilist tugevust. 

Esile võib tuua veel ka jahutuse, mis on efektiivsem ja ehitatud nii, et need alad, kus on käed, oleksid võimalikult jahedad. 

Turvalisus 

Kuna üha olulisem on ka turvalisus, leiab süleritelt sõrmejäljelugeja, aga ka füüsiliselt suletava kattega veebikaamera. Viimane toetab muide näotuvastust ning „Onlooker detection“ funktsiooni, ehk teavitab kasutajat kui keegi üle tema õla ekraani piiluda püüab.

Lisaks on Latitude seeria seadmetel kasutusel mitmed täiendavad turvalahendused, mida hindab ettevõtte IT osakond. Olgu selleks TPM kiip, Intel vPro, või meetmed BIOS-e kaitseks.

Tarkvara poole pealt on äriklassi arvutitel kasutusel Windows 11 Pro versioon, mis võimaldab seadmeid keskselt hallata ja omab kõvaketta krüpteerimise ehk Bitlockeri funktsionaalsust. Täpsemalt võimaldab nimetatud tarkvara arvuti väljalülitamisel kõvakettal olevad andmed ilma parooli teadmata loetamatuks muuta. 

Konfigureeritavus 

Nagu äriklassi arvuteid ikka, saab ka Latitude seeria seadmeid vajadusel võrdlemisi suures osas konfigureerida. Seega võib sama nime ja välimusega masin olla oma sisemise protsessori, mälu ja salvestusruumi osas täiesti erinev.

Küll aga on alati kasutusel parimad komponendid. Nii leiab näiteks Latitude 7440 seest DDR5 tüüpi mälu ja uue põlvkonna akud, mis kestavad kaua ning samas täituvad uuesti energiaga kiirelt. 

Tähele tasub panna ka uue 13. põlvkonna Inteli protsessoreid ja kiireid WiFi kaarte. Samuti USB-C Thunderbolt ühenduspesasid, mis võimaldavad ühe juhtme kaudu arvutit laadida edastada pilti välisesse monitori jmt.

Nimetatud pesa tagab ka dokkimisvõimaluse. Seega saab kõik töölaua taga olevad juhtmeid kasutavad lisaseadmed nagu monitor, printer jne ühendada doki või vastava funktsionaalsusega monitoriga ning selle omakorda kiirelt arvutiga. Nii ei pea iga kord juhtmeid eraldi ühendama. 

Muud eelised 

Delli Latitude seeria arvutitel on võrreldes kodukasutaja seadmetega ka palju pikem garantii. Täpsemalt on selle pikkus kolm aastat. Võrreldes paljude sülearvutite ärikliendile kehtiva 12 kuu pikkuse garantiiperioodiga on siin suur vahe.

Eesti turu vaatest on oluline ka sisseehitatud ID-kaardi lugeja olemasolu ning meie omas keeles ehk kõikide täpitähtedega klaviatuur. 

Kellele? 

Kokkuvõttes on Delli äriklassi sülearvutid mõeldud eelkõige kasutajatele, kes vajavad usaldusväärset seadet rohkemaks kui lihtsalt internetis käimiseks. Seega nii väiksematele kui suurematele ettevõttetele, kes hindavad kvaliteeti, läbimõeldud lahendusi ning head disaini. 

Delli äriklassi sülearvutite valikuga saab tutvuda Telia e-poes. 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi