Samsung Galaxy Tab Active5 – vastupidava korpusega tahvelarvuti 

#samsung #tahvelarvuti #Ülevaade
4 min lugemine

Samsung Galaxy Tab Active5 näol on tegemist seadmega, mis mõeldud raskematesse tingimustesse ning mis talub ka karmimat kohtlemist. 

 

Tavaliselt tähendab see kahjuks automaatselt ka välimuse poolest robustset ja mitte kõige kaunimat tulemust. Õnneks on seekord asjalood teisiti ning loodud on tahvel, mis on stiilne, omamoodi retrolik ning jätab kokkuvõttes isegi kalli ja kvaliteetse mulje. 

Eesmärk ja olemus 

Kuna üha rohkemate tööde ja tegemiste juures on vaja kasutada erinevaid programme ja rakendusi, leidub Tab Active5-le tõenäoliselt suurel hulgal kasutajaid. Olgu tegemist kulleri, objektijuhi, ehitaja, laotöötaja või muu sarnase ametiga – tõenäoliselt on kõigil neil mingil hetkel IT seadet vaja ning Tab Active5 ongi selliseks abiliseks loodud. Niisiis sobib konkreetne tahvel pigem töiseks, mitte koduseks kasutamiseks. 

Nagu võib arvata, viitab seadme nimes sisalduv number 5 sellele, et tootja on sarnaseid aparaate valmistanud varemgi. See aga tähendab teatavat pagasit kogemuste osas ning see on ainult hea. Ja kuigi suures osas on tahvelarvuti olemus põlvkondade lõikes jäänud samaks, on iga uus seade saanud siiski eelmisest parem. Nii ka seekord. 

Täpsemalt omab käesolev väljalase 8 tolli suurust ekraani. See tähendab, et võrreldes standardse ca 10-tollise tahvliga, on tegemist kompaktsema masinaga. Samas aga pakub ekraan siiski kuni 120Hz värskendussagedust ning kuni 600-nitist eredust. Seega on pilt hästi loetav ka näiteks õues päikese käes olles. 

 

Erinevalt tavalistest tahvelarvutitest, ümbritsevad Active5-e ekraani aga küllaltki paksud servad. Lisaks on seadmel veel ekraani all päris nupud, mitte virtuaalsed, nagu pea kõikidel teistel praeguse aja tahvelarvutitel. Nimetatud nupud võtavad küll ruumi, kuid teisalt tähendab nende olemasolu seda, et klahve saab vajutada ka kinnastes kätega, märgades oludes ja ka siis, kui keskkond on tolmune.  

Nuppudest rääkides peab veel mainima, et seadme küljele on lisatud rohekas ja programmeeritav Active Key. See võimaldab kiire juurdepääsu kasutaja jaoks kõige vajalikumate funktsioonideni. Olgu selleks siis mingi rakenduse avamine, kaamera käivitamine vms. Ka sõrmejäljelugeja on oma koha leidnud nii-öelda kodunupus, mitte ekraani all. 

Huvitava lisana tuleb seadmega kohe tehase poolt kaasa ka kaitseümbris. See muudab kasutades tahvli küll suuremaks, kuid pakub samas täiendavat füüsilist turvalisust. Lisaks mahutab ümbris stylus-e ehk puutepulga. Antud seadmel on selle kasutamine ka igati mõistlik, sest pliiats võimaldab keerukamates oludes ekraani täpsemalt tabada. Küll aga peab rakendama päris suurt jõudu, et stylus-t oma pesast kätte saada. 

Kasutamine 

Kuna tarkava poolest on kasutusel Android 14, mis on Samsungi One UI (versioon 6.0) kastmes, siis siin tegelikult midagi tavapärasest erinevat ei olegi. Android on ikka Android ning kuna Samsung on osanud selle välimuse poolest kenaks teha, siis on kõik lihtne, selge ja arusaadav. 

Ainus mis Tab Active5 kasutamise juures esialgu harjumatu on, ongi korpuse rugged disain, ja paksemad servad ekraani ümber. Aga tänu sellele kannatab masin kukkumisi, niiskust, tolmu jne. Täpsemalt on tegemist isegi IP-68 ja MIL-STD-810H standarditele vastava seadmega. 

Lisaks on kasutusel veel kiirelt vahetatav aku. See on tänapäeval üsna haruldane lahendus, kuid võimaldab varuaku olemasolul tööd katkestusteta jätkata. Samuti saab seade vajadusel ka üldse ilma akuta ehk juhtme otsas töötada. 

Tänu 6GB põhimälule ning octa-core kiibistikule on töökiiruse poolest kõik täitsa talutav. Salvestusruumi suurus aga 128GB ning seda saab kuni 1TB mälukaardiga suurendada. Seega peaksid kõik programmid nobedalt jooksma ning vajalik info salvestatud saama. 

Kuna seade on mõeldud kasutamiseks pigem kontorist väljas, on lisaks WiFile toetatud ka mobiilne andmeside ja 5G ühendus. Lisaks on olemas loomulikult Bluetooth ja GPS. Ühenduspesana on kasutusel USB-C, aga leidub ka 3.5 mm kõrvaklapipesa.  

Kaamera on aga ühe objektiiviga ning 13 Mpix sensoriga. Seega ilupilte ehk väga palju teha ei saa. Küll aga saavad tehtud fotod töistest asjatoimetustest, saatelehtedest, ehitusobjektidest jne. Hämaras pildistamiseks on olemas ka välk. Suurendamise jaoks aga tuleb pigem ise objektile lähemale minna. 

Kokkuvõtteks 

Kokkuvõttes on Tab Active5 päris vahva ja ilus tahvel, mis sobib igasugustesse oludesse. Selle eesmärk on selgelt pigem töö kui meelelahutus. Tööd teeb see aga hästi ja kestab seejuures tõenäoliselt pikalt. 

 

Päisepilt: samsung.com

Mina kirjutan peamiselt nutitelefonidest ja nendega seonduvast (rakendused, hooldamine). Samuti annan ülevaateid arvutitest ja nende lisaseadmetest – kuidas oma seadmete eest hoolitseda ja mismoodi valikut teha.