Selle ja veel paljude muude murede küllaltki lihtsaks lahendamiseks on Google loonud lehe, kust leiab abi sagedaste probleemide korral. Peamiselt on koos videoga juhendid selle kohta, kuidas kustutada pildi- ja failikraami, mida enam vaja pole, kuid mis võtab asjatult ruumi.  

 

Kui mitte meie kõigi, siis väga paljude telefonist leiab tohutult vanu pilte ja faile, mida ükshaaval kustutada oleks liiga tüütu ja ajamahukas. Google on selle jaoks Androidiga telefonidele loonud mitmeid nutikaid võimalusi, kuidas mõne sekundiga vabaneda suurest hulgast kasutuks muutunud failidest. Vaja on vaid “Files by Google” rakendust. Kui seda juba seadmes pole, siis allalaadimiseks leiad selle Play Store’st.  

Kustutades üleliigse ei pea kartma, et ruum telefonis saab otsa. Samuti on seadmed, mis pole ummistunud, kiiremad. Rääkimata sellest, et vajaliku leiab kiiremini üles ja ei pea mälu täitudes hakkama uut telefoni või lisamälu hankima. 

Juhendid on selle kohta, kuidas leida ja kustutada kõige suuremad failid, junk-failid, fotokoopiad ja kasvõi näiteks meemid. Muidugi on mõistlik pildid laadida pilve, siis on need igal juhul olemas, kui telefon peaks kaduma või otsad andma.

Mainitud lehelt leiad juhise, kuidas fotod automaatselt Google Photos keskkonda laadida. Mõistlik on sisse lülitada ka juba pilve varundatud fotode automaatne kustutamine telefonist. Nii on interneti olemasolul pildid alati kättesaadavad, ilma et hoiaksid telefonis või tahvlis ruumi kinni.  

Huvitav on funktsioon “Soovitatud piltide kustutamine”. Igaüks võib proovida, kas Google soovitab õigesti, mis piltidest võiksid loobuda. Tegelikult toob ta välja kehva kvaliteediga fotod ja enamasti need pole just need, mida järeltulevatele põlvedele pärandada või ise aastate pärast imetleda. 

Kui sa oled ekraanitõmmiste ehk screenshot’ide paadunud tegija nagu mina seda olen, siis ka need on võimalik ühe nupuvajutusega välja otsida ja kustutada. Enamasti on need ju ajutise iseloomuga. Üleüldse on kõik need kirjeldatud nipid turvalised – seda ei maksa karta, et telefon ise kustutamisega puhta töö teeb. Ta lihtsalt pakub välja, millised need üleliigsed failid võiksid olla, lõplikku valiku saad teha ikkagi ise.  

 

Juhendid leiad siit. 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.