YouTube võttis reklaamiblokeerijad tõsiselt ette

#reklaamiblokk #YouTube
2 min lugemine

Varasemalt reklaamide eest varju pakkunud müürid ei pea nagu varem. Videosid ei saa ilma reklaamideta enam vaadata. Kui just ei maksa.
 

Suurim videode “kodu” YouTube on muutunud rangemaks. Kui varasemalt sai vähemalt brauseris mõne reklaamiblokeerija abil teha YouTube’i reklaamivabaks, siis enam nii lihtsalt turundajate pakutavast ei pääse.

Mina nägin videoaknas teadet, mis palus reklaame tõkestavad pluginad välja lülitada, paar kuud tagasi. Kui alguses sai selle info lihtsalt teatavaks võtta ja video vaatamist jätkata, siis paar nädalat tagasi muutus sõnum juba resoluutsemaks. See tähendab, et videosid ei saa enam vaadata enne, kui reklaamitakistajad on välja lülitatud.

Tegu on YouTube’i sõnul globaalse ettevõtmisega ning kui mitte veel, siis peagi on tõenäoliselt kõigil samad piirangud. Kui reklaamiblokeerija on peal, siis videosid ei näe. YouTube annab valida, kas võtta reklaamiblokk maha või osta igakuine tellimus, mille hind on praegu Eestis 8,49 eurot.

Eks YouTube soovibki rohkem kasutajaid tasulise teenuse peale nügida. Siiani pole pakkumine liiga atraktiivne olnud, sest igakuine makse on küllaltki kulukas. Sellele vaatamata ei jäta nad jonni ja reklaamid on muutunud järjest pikemaks. Lootuses teha YouTube’i kasutamine nii ebamugavaks, et oldaks valmis maksma. 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.