Kuidas oma Apple ID meiliaadressi muuta?

#apple id #iPhone
2 min lugemine

iPhone’i ja teiste Apple’i seadmete kasutamisel on oluline roll Apple ID-l. Viimase lahutamatu osa on omakorda meiliaadress. Mida aga teha olukorras, kus oled Apple ID sidunud ennatlikult oma töömeiliga, aga oled sunnitud oma töökohta muutma või lõpetab meiliaadress mingil muul põhjusel töö?

 

Tegelikult on arukas oma Apple ID või mistahes muu oluline konto siduda juba algusest peale oma privaatse meiliaadressiga nagu näiteks Google’i Gmail. Nii ei satu sa hiljem sõltuvusse tööandja kapriisidest. Kunagi pole aga hilja Apple ID meiliaadressi muuta. Igaks juhuks aga meenutan siin ühte Apple’i reeglit, et ühe meiliaadressiga saab olla seotud ainult üks Apple ID konto. Allpool toome punkthaaval välja tegevuskava meiliaadressi uuendamiseks.

 

Kontrolli meiliaadressi

Esimese asjana veendu, et sul on uuele meiliaadressile täielik ligipääs, sest Apple saadab sulle sinu kontomuudatuste fikseerimiseks koheselt kinnitusmeili.

 

Logi välja

Järgmise asjana enne Apple ID meiliaadressi uuendamist logi kõigi oma seadmetega välja kõikidest Apple’i teenustest ja kõigist oma seadmetest sh iPhone, iPad või Mac.

 

Muuda oma Apple ID-d

Oma meiliaadressi muutmiseks tee nii:

  • Mine sätetesse (Settings) ja kliki selle kõige ülemises osas asuvale kontoinfole
  • Vajuta kontoinfo kõige ülemisel real ’Name, Phone Numbers, Email’
  • Vajuta avanenud aknas oma kontoinfo kohal olevale lingile ’Edit’
  • Eemalda sealt oma vana meiliaadress ning sisesta uus
  • Kinnita muudatus oma meilikontole saadetud koodi sisestamisega

 

Logi tagasi

Oma Apple’i teenust (iCloud, iTunes jms) kasutamiseks logi nendesse taas sisse kõigis seadmetes.

 

Kinnita oma makseinformatsioon

Kui oled kõikidesse teenustesse tagasi sisse loginud, siis on hea mõte kontrollida oma makseinfo adekvaatsust. Selleks sisene taas sätetesse, ava selle ülaosast oma Apple ID konto ja vali sealt ’Payment & Shipping’ ning muuda oma meiliaadress ära ka seal.

 

Palju õnne, sinu Apple ID meiliaadress ongi muudetud.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."