
Apple Watch on suure tõenäosusega kõige populaarsem nutikell planeedil ning selleks on oma põhjus – ta sobib ideaalselt maailma populaarseima nutitelefoniga.
iPhone’iga ühilduvad iseenesest mitmed teisedki nutikellad ja aktiivsusmonitorid, mis on peaaegu samasuguse funktsionaalsusega nagu Apple Watch. Mõnedel käepeal kantavatel nutiseadmetel on isegi funktsioone, mis Apple’i ajanäitajal puuduvad. Ometi on Apple Watch’il üks kordumatu funktsioon, mis alles lähiajal ka Eestisse jõudis – Apple Pay.
Puutega maksmine on Eestis alles lapsekingades – puutega pangakaardid tegid võidukäiku alles lähiaastatel. Puutega kaartidele järgnesid puutemaksega Android-telefonid ning nüüd siis lõpuks on meil kohal ka Apple Pay. Esialgu tundus puutega maksmine tarbetu mugavusteenusena, ilma selleta oli ju suurepäraselt aastasadu ja isegi -tuhandeid hakkama saadud. On aga maitse suus, siis on sellisest võimalusest vabaneda juba raske.
Igatahes on Apple oma Apple Pay’ga astunud sammu edasi telefoniga puutemaksest, delegeerides maksevõimaluse edasi oma nutikellale. Tegu on ülimalt mugava ja turvalise lahendusega. Ilma kella parooli teadmata ei saa võõras inimene kella maksmiseks kasutada ning samuti on võimatu kogemata või pahatahtlikult kellalt mingit raha välja pressida, sest selleks tuleb enne kellas aktiveerida Apple Pay rakendus ning kellaomanikule märkamatult see sündida ei saa.
Apple Watch’iga maksmisel on neli suurt eelist
Esiteks ei pea te ilmaasjata enam telefoni taskust välja tirima (ning hiljem selle ahvatlustesse süvenema). Teiseks on kellaga maksmine hügieeniline, eriti praegusel kuumal koroonaviiruste levikuperioodil. Kolmandaks on kellaga maksmine turvaline nagu juba eespool sai seletatud. Neljandaks aga on kellaga maksmine lihtsalt lahe ning annab täiesti uue tähenduse Eesti vanasõnale – aeg on raha.