
Tõstke oma käsi, kelle elu on 100%-liselt kontrolli all, kes ei unusta asju ja kellele ei tule üllatusena erinevad tähtajad. Teie enam edasi lugema ei pea. Küll aga võiksid seda teha need, kes vajaksid rohkem harmooniat oma hektilisse argipäeva. Inimkonna suur sõber Google on teinud homo sapiens’ile järjekordse tasuta kingituse – rakenduse Tasks.
Mis on rakenduse ülesanne?
Rakenduse Google Tasks ülesanne on lihtne – pidada järge oma kasutaja tegemistes ning anda neile õigel ajal märku. Lihtne on rakendus ka oma ülesehituselt ning seda tuleb pidada pigem plussiks kui miinuseks. Ehkki rakendust testides tundsin ma ise mõningatest funktsioonidest puudust, kutsubki just lihtsus seda rohkem kasutama, kui arvukad viled-kellad seda teeksid. Pealegi, mis kasu on ka kõige paremast rakendusest, kui seda ei kasutata…
Google Tasksi alustamine on lihtsamast lihtsam: tuleb lihtsalt tõmmata rakendus kas siis App Store’ist või Google Playst, oma Google’i kontoga sinna sisse logida ning sisestada esimene ülesanne, mis meelespidamist-meeldetuletamist väärib.
Igale sisestatud ülesandele saab luua veel alamülesandeid, sest tihti on arukam mõni suurem suutäis pisemateks paladeks murendada, et sellest jagusaamine kergemini käiks. Igale ülesandele ja alamülesandele saab määrata ka kuupäeva, millal rakendus sellest meelde tuletaks. Ülesannetele saab juurde lisada ka täiendavat infot.
Kõik lisatud ülesanded on esialgu ühes nimekirjas “Tasks”, kuid kasutaja saab lisada ka oma nimekirju, et näiteks töised ja kodused ülesanded segaduse vältimiseks üksteisest eraldi hoida. Küll aga võib ülesandeid liigutada ühest nimekirjast teise, kui see mingil põhjusel vajalik peaks olema. Kui on aga tegu kroonilise Gmaili kasutajaga, siis saab rakendusse sisse logida erinevate kasutajatena, et oma virtuaalidentiteedid kenasti lahus hoida.
Rakenduse “maasikaks” on ülesannete sünkroonimine laua/sülarvuti ning mobiilsete seadmete vahel. Nii saab näiteks hommikul arvuti taga ülesanded mugavalt sisestada ning hiljem päeva jooksul nendel siis telefonitsi n-ö näppu pulsil hoida.
Funktsioonid, mis vajaka
Isiklikult mina tunnen puudust võimalusest, et Google Tasks ei lisa meeldetuletusi näiteks Google’i kalendrisse. Samas on see funktsioon sedavõrd elementaarne, nii et arvatavasti jõuab see peatselt ka rakendusse.