Telia töötajad istutasid Kuusalu lähedale 2500 kuuske

#Ingrid Viinapuu #puude istutamine #Telia
2 min lugemine

Telia töötajad istutasid Kuusalu lähedale umbes hektari suurusele alale 2500 noort harilikku kuuske, mis aitavad juba oma kümnendaks eluaastaks siduda kuni 27,5 tonni CO2-te. 

 

Noore metsaga sai Kuusalu all kaetud ühe hektari suurune ala. Kõik istutatud puud on umbes kahe aasta vanused ning on kasvatatud Eestis kohalikest sertifitseeritud seemnetest.

Telia personalijuht Ingrid Viinapuu tõi välja, et Telial on kombeks kinkida oma töötajatele sünnipäevaks praktiline kingitus.

“Sellel aastal oli aga kõikidel meie sünnipäevalistel võimalik valida kahe sünnipäevakingituse vahel, milleks oli kas  keskkonnasõbralik klaasist toidukarp või Eesti metsa puude istutamine. Kuigi tegemist oli uue ideega, tulid paljud meie töötajad sellega kaasa ning tänu sellele sai Eesti 2500 puu võrra rikkamaks,” selgitas ta.

Puud kasutavad keskkonnas leiduvat CO2-te, vett ja päikesevalgust fotosünteesiks, aidates vähendada meie kõigi elutegevusega kaasnevat keskkonnamõju ja hoida meie planeedi tervist. Kui eeldada, et Telia töötajate poolt istutatud kuused saavutavad oma kümnendaks eluaastaks rinnasdiameetri 4,5 cm ning keskmise kõrguse 4,2 meetrit, seovad nad juba oma kümnendaks eluaastaks 23,5 kuni 27,5 tonni CO2-te. 

Süsiniku sidumine puistutes sõltub eelkõige puu vanusest ning üldiselt kehtib põhimõte, et mida vanem puu, seda enam süsinikku ta seob. Kõige efektiivsemalt toimub süsiniku sidumine 20-50 aastastes puistutes ehk väga noored ja väga vanad puud seovad süsinikku märgatavalt vähem.

Samas on hea uudis see, et noortes puistutes on olulisteks süsiniku sidujateks alustaimestiku taimed ja alusmets ehk istutades puid hoolitseme nii tänase päeva kui ka oma järgmiste põlvkondade tuleviku eest.

Telia puude istutamise päev oli korraldatud koostöös Makeitneutraliga, mille pühendunud meeskond aitab ettevõtetel vähendada oma süsinikujalajälge.