
Bluetooth-tehnoloogia on ülimugav, vabastades kasutaja tüütutest kaablitest ja juhtmetest. Sa saad mugavalt kasutada kõrvaklappe, selle abil ühendub sinu telefon käekellaga – väikeseid aga meeldivaid hüvesid on mitmeid. Paraku nagu iga teine digitehnoloogia, allub ka Bluetooth kuritegelike häkkerite rünnakutele.
Juba 2017. aastal avastas Ameerika turvafirma Armis Bluetoothis mitmeid turvaauke, millele anti ühine koodnimetus BlueBorne. Kui muidu peetakse iPhone’I keskmisest turvalisemaks telefoniks, siis tänu BlueBorne’ile tekkis häkkeritel võimalus ennast sisse muukida ka iPhone’idesse. Androididest ja Windows-telefonidest rääkimata. Kuigi sellest on juba mitu aastat möödas ning BlueBorne’I poolt tekkinud oht vähemalt iPhone’ide jaoks edukalt likvideeritud, siis ohuolukord pole iseenesest kuhugi kadunud ning tehnoloogia üldise arenguga tekkivad ka kurjategijatel uued võimalused ennast võõrastesse Bluetooth-ühendustesse sisse häkkida ja seeläbi võtta üle kontroll teiste telefonide üle.
Seega, kui parasjagu kõrvaklappe ei kasuta või ühendus kella ja telefoni vahel pole oluline, oleks arukas Bluetooth võimalikult kiiresti välja lülitada. Eriti rahvarikastes kohtades, kus pahalased hõlpsasti märkamatult sinu seadme Bluetoothi tegevuspiirkonda võivad siseneda. Õnneks on Bluetoothi sisse- ja väljalülitamine muudetud iPhone’is ülimalt lihtsaks, et Bluetoothi vaigistamine võiks muutuda meie digihügieeni lahutamatuks osaks.