
Internetis liigub ohtralt erinevaid õpetusi, kuidas oma aeglaseks jäävat iPhone’i kiiremaks muuta. Üheks selliseks nipiks pakutakse telefonis avatud rakenduste sulgemist.
Kuigi sama lahendus on enam kui efektiivne näiteks arvutite puhul, kus iga käivitatud programm tahab oma osa seadme aktiivmälust, siis iPhone’i puhul on lood pisut teised. Tegelikult lõpetab taustale jäänud rakendus automaatselt telefoni ressursside kasutamise ega mõjuta absoluutselt aktiivse rakenduse jõudlust.
Tegelikult võib olla taustal avatud nö passiivsete rakenduste sulgemine koguni kahjulik. Täpsemalt siis rakenduste sulgemine ja taasavamine mõjutab päris kindlasti halvasti telefoni akule, sest iga rakenduses avamiseks kulub ekstraports energiat ja mälu. Kui rakendusi pidevalt avada ja sulgeda, siis jätab see kustumatu ja negatiivse jälje iPhone’i ja tegelikult ka iPadi akule.
Omaette lugu on siis, kui sul on aktiveeritud taustarakenduste värskendus (Background App Refresh). Sellisel juhul jääb rakendus ikkagi taustal tööle st kasutama ka seadme mälu ja protsessorit. Taustarakenduste värskenduse väljalülitamine võib aga säästa oluliselt akut. Küll aga võivad nii muutuda kasutuskõlbmatuks erinevad mugavusfunktsioonid, mistõttu tasub hoolikalt kaaluda, millise rakendust taustavärskendus välja lülitada.
Millal siis oleks õige aeg rakendus sulgeda? Apple’i vastus sellele küsimusele on lihtne – kui rakendus hangub, ei tööta korralikult või muutub mingil muul moel kasutuskõlbmatuks.