
Tavaline USB-ühendus (mitte USB-C) on olnud arvutikasutajate igapäevaseks saatjaks juba 1996. aastast. Selle abil ühendavad miljonid inimesed veel tänagi arvutite taha hiiri ja klaviatuure, mälupulki ja isegi ventilaatoreid, tassisoojendajaid ja laualampe. Nagu nimigi ütleb on tegu universaalse ühendusega.
Ometi on antud ühendusel üks suur puudus – ühendamine. Ühe versiooni kohaselt saab USB-kaabli arvutiga ühendatud reeglina alles kolmandal katsel. Kuigi pistikul on vaid kaks külge. Nali naljaks, aga ilmselt vaid vähemusel meist on õnnestunud USB-kaablit arvutiga ühendada juba esimesel katsel.
Õnneks on Briti juhtivad instituudid (tegelikult küll üks USA blogija ja IT-mees Royce Eddington) teinud pöördelise avastuse, mida kasutades peaks USB-kaablite ühendamine edaspidi märkimisväärselt kiirenema. Kõik on väga lihtne, kui lihtsalt veidi tähelepanelik olla.
Nimelt on enamus USB-pistikuid varustatud klassikalise harulise USB-sümboliga. Pistiku vastasküljel seevastu on reeglina tootja logo. Ühendades USB-pistikut oma sülearvutiga tuleb lihtsalt silmas pidada, et USB-sümboliga külg jääks alati allapoole ja tootja logo nähtavale. Lihtne, kas pole!? Tuleb lihtsalt eelnevalt pilk pistikule heita ja pistik saab paika juba esimesel korral. Ühendades aga USB-pistikut lauaarvutiga, kus pistik võib olla vertikaalasendis, tuleb veenduda, et USB-sümbol jääks paremale, kui näoga USB-pordi poole seista. Ühendades aga USB-seadme monitori servas asuvasse USB-porti, siis jääb USB-sümbol alati ekraaniga samas suunas. Pole ka kuigi keeruline või mis?