Kuidas veebilehti oma iPhone’i ekraanile saada?

#iPhone #veebilehed
1 min lugemine

Kui paljud teie seast kasutavad veel internetis selliseid asju nagu järjehoidjad? Veel mõned aastad tagasi oli see vältimatu mugavuslahendus enamkasutatavate veebilehtede kiireks leidmiseks.

 

Aga peale veebilehtede vahelehtede (ing.k tab) on nad enamuse oma tähtsusest minetanud, sest enamus veebikasutajatest hoiab lihtsalt lahti neid veebilehti, mida ta igapäevaselt või lihtsalt tihti külastab. Telefonis pole vahelehed muidugi nähtavalt üksteise kõrval, kuid on põhimõtteliselt olemas. Samas on aga iPhone’is üsna mugav ja lihtne võimalus veebilehe otsetee paigutada telefoni ekraanile. Kui näiteks tavakasutaja orienteerub normaalselt ka vahelehtedes, siis näiteks vanemale inimesele või lapsele võib selline otsetee olla märksa mugavamaks lahenduseks.

Lapse puhul võib seadistada veebikasutuse nii, et ainult ekraanile paigutatud veebilehed ongi talle kättesaadavad.

Otsetee paigutamiseks iPhone’i ekraanile tuleb lihtsalt avada Safari ning vajutada ekraani alaserva keskel olevale noolega kasti kujutavale ikoonikesele, seejärel aga avanenud aknast valida rida „Add to Home Screen“. Lisaboonusena võib ikoonile lisada ka enda äranägemise järgi pandud nime. Palju lihtsam ja mugavam tunne ning edaspidi võite veebilehitseja avamise asemel liikuda otse ekraanilt vajaliku veebilehe peale.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."