
Sotsiaalmeedias endale feimi saavutada ihkavad ilmselt kõik. Peale üksikute erandite. Siin pole midagi häbeneda, iha sotsiaalse aktsepteerimise järgi on üldinimlik.
Samas on aga ka konkurents tugev ehk siis kõik püüavad mingil moel pildile pääseda. Mõistagi on sotsiaalmeedia puhul kõige olulisem sisu, kuid ära ei tohi unustada ka materjali tehnilist kvaliteeti. Olgu siis tegu foto või videoga. Ehkki foto pole veel kuhugile kadunud, teeb tänapäeval kiiret võidukäiku video, sest liikuval pildil on staatilise foto ees mitmeid eeliseid.
iPhone’i kaamerad on alati olnud parimate telefonikaamerate seas ning viimasel ajal on iPhone’ide video isegi suuremaid kiidusõnu kuulda saanud, kui tavaline foto. Aga… see kõik käib telefoni tagakaamera kohta, endlipilte ja -videoid tehakse tavaliselt ekraanikaameraga, mille kvaliteet enam nii hea ei ole. Tagakaameraga tuleb aga filmida nö pimesi, sest telefoni ekraani pole ju näha. See muudab filmimistulemuse alati ebakindlaks, sest ei saa reaalajas kontrollida kadreeringut, kompositsiooni jms. Alati esmaklassilise tulemuse tagab väike kavalus, mis eeldab väikest abivahendit – Apple’I kella.
Kinnita kell rihma abil mugavalt telefoni külge nii, et kella ekraan jääks telefoni tagaküljele, kus asuvad telefoni põhikaamerad. Nüüd käivita telefoni kaamerarakendus ning seejärel ka kella kaamerarakendus. Voila, sinu telefoni tagaküljel on nüüd ekraan, millest sa saad jälgida seda, mida näitab kaamera objektiiv või objektiivid. Kahjuks ei saa küll kella pealt valida, kas kasutada foto või videorežiimi, vaid seda peab tegema telefoni enda ekraanilt.
Mõistagi võib ju kella puudumisel paigutada telefoni ekraani vastu peeglit, kuid see on märgatavalt ebamugavam. Samas aga märgatavalt säästlikum.