Kuidas mõranenud ekraaniga Android-telefoni sisule ligi pääseda?

#Android #ekraan
2 min lugemine

Elu on täis ootamatuseid ning tihti lõpevad need ootamatused sellega, et telefon pudeneb näppude vahelt maha. Üsna tihti on sellise kiire kohavahetuse tagajärjeks mõranenud ja tundetu ekraan. Ometi on telefonis terve hulk ülitähtsat infot, millele peab varem või hiljem kindlasti ligi pääsema.

 

Kui vanale telefonile uue ekraani paigaldus ennast mingil põhjusel näiteks rahaliselt ei õigusta, siis on olemas veel üks üsna lihtne võimalus telefoni sisule ligipääseda ning sellega midagi vajalikku ette võtta. Paraku pole see küll täiesti tasuta, vaid läheb maksma tõsi küll üsna väikese summa.

Kui sa vaatad oma telefoni laadimispesa, siis suure tõenäosusega on see USB-C ja järgnevaks toiminguks on sul vaja USB-C -> USB vahelüli ehk adapterit. Seda võib leida nii tehnikapoodidest või interneti müügiportaalidest (osta.ee, amazon.de, aliexpress.com jms). Vahest on isegi mõnel sõbral-tuttaval seda laenata.

On aga adapter leitud, siis edasine on juba päris lihtne – ühendage adapter telefoniga ja siis ühendage adapterile taha vana hea USB-ühendusega arvutihiir. Telefon peaks selle kohe ära tundma ja edasi on kõik ülejäänu käkitegu. Hiire abil saate sisestada ekraaniluku koodi ja aktiveerida kõik järgnevad protsessid nagu täiesti tavalise arvuti ekraanilt. Kui adapteril on mitu USB pesa, siis võib lisaks hiirele sinna liita ka klaviatuuri, mis muudab protsessid veelgi lihtsamaks ja mugavamaks.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."