
Ekraanitõmmis ehk siis pilt arvuti, telefoni või tahvli ekraanil olevast sisust võib olla üks ütlemata kasulik asi. See sobib suurepäraselt olulise info salvestamiseks, kuid kõige populaarsem on ilmselt erinevate vestluste jäädvustamine.
Olgu siis enda seljataguse kindlustamiseks või sotsiaalmeedias jagamiseks. Erinevate Facebooki gruppide liikmetele tulevad ilmselt tuttavad ette ekraanipiltidena jupitatud vestlused, mida riputatakse välja näiteks petiste käitumise tutvustamiseks või siis vihakõne tõestuseks. Ometi on selliseid hakitud vestluseid väga tüütu ja ebamugav lugeda. Samuti on nadi, kui mingi olulisem veebileht on samamoodi ära hakitud. See aga ei pea olema nii, kui teil on iPhone või iPad, millel on paigaldatud vähemalt iOS13 operatsioonisüsteem.
Ekraanitõmmise tegemine iseenesest on lihtne
Esmalt tuleb avada Safari veebilehitseja. Kui nutiseadmel on FaceID, siis tuleb vajutada korraga telefoni paremal ja vasemal küljel olevat ülemist nuppu. Sõrmejäljelugeja ehk siis Touch ID-ga varustatud seadmel tuleb aga vajutada nn kodunuppu (sõrmejäljelugejaga) ning kas paremal küljel asuvat või vasakul küljel asuvat ülemist helitugevuse nuppu. Seejärel ilmub ekraani alumisse vasakusse nurka ekraanitõmmise pisipilt. Sellel näpuga tonksates saab selle avada. Peale pildi avamist näeme ekraani ülaservas valikut, kas salvestada pilt või terve lehekülg (Full Page). Nüüd saab ekraanitõmmise salvestada PDF-failina failikausta (Files). Tehtud! Boonusena saab vastvalminud ekraanitõmmisele enne salvestamist teha märkmeid, tähistada värvilise markeriga olulisi kohti jms.