Kuidas iOS 13-ga kõige kiiremini rakendusi uuendada


Apple’i uus iOS 13 operatsioonisüsteem tõi kaasa mitmeid põnevaid uuendusi ja täiendusi. Mõned neist aga võivad esialgu kasutaja pisut segadusse ajada.

 

Nii näiteks on App Store-rakendusest esmapilgul täiesti kadunud juba aegade algusest peale seal asunud värskenduste (Updates) alajaotus. Sellest muudatusest hoolimata pole võimalus rakendusi uuendada-värskendada kadunud, need leiab endiselt App Store-rakendusest aga nüüd oma isikliku konto alt (fotoga ikoon ekraani paremas ülanurgas). Sealt tuleb valida Purchased- alajaotus ning seal on kõik rakendused kenasti olemas, vali ise, mida soovid uuendada.

Aga iOS pakub sellest isegi kiiremat ja mugavamat võimalust rakenduste värskendamiseks või vajadusel ka nutiseadmest eemaldamiseks. Selleks tuleb lihtsalt App Store-rakendusele vajutada pisut pikemalt, et avaneks menüüriba, kust kasutaja võib valida endale vajaliku alajaotuse.

Endise Update-alajaotuse asemele on App Store-rakenduse alaserva oma koha leidnud hoopis Apple Arcade mängukeskkond, millega vähemalt mänguhuvilistel tasub kindlasti tutvuda. Paljude ekspertide arvates on seal kvaliteedi ja hinna suhe parim, mis hetkel saada on.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."