Kuidas AirPods Pro’sid puhastada?

#apple airpods #puhastamine
2 min lugemine

Apple AirPods Pro kõrvaklapid on tänu oma mugavusele ja heale helile leidnud tee sadade tuhandete muusikasõprade kottidesse ja taskutesse. Paraku on nendes samades kottides ja taskutes tihtilugu erinevat sodi, mis klappidele põrmugi meelt mööda ei ole. Lisaks on kõrvaklappidel kalduvus endasse ’imeda’ meie kõrvadesse kogunenud vaiku.

 

Tõtt öelda on selle vaigu tekkes süü ka muusikal endal, sest kõrvad eritavad seda pigem enda kaitseks välise müra vastu. Ühesõnaga on klappidel kõik eeldused määrduda. Klappide puhastamisel pole vaid esteetiline eesmärk, puhtad klapid ka kestavad kauem nagu mistahes tarbeesemed. Mida siis peaks teadma klappide puhastamisest?

Esimese asjana tuleb kindlasti välistada klappide või klapikarbi pesemine. Reeglina on vesi elektroonikale hukatuslik ning Apple AirPods Pro’d pole siin erandiks. Samuti ei tohi puhastamisel kasutada abrasiivseid puhastuspastasid vms. Tegelikult ei tohiks puhastamiseks kasutada üldse mingit keemiat peale isopropüülalkoholi. Seda leiab paremate elektroonikapoodide lettidelt. Lisaks on puhastamisel heaks abiks hambaorgid, pulga otsas vatitopid (kas neil mingi eraldi nimi ka on?), mikrokiust kangas ning… föön.

Kõigepealt proovime kesta puhastada kuiva mikrokiukangaga. Kui see ei aita, siis võiks kangast veidi alkoholiga niisutada. Kui puhastada karpi seestpoolt, siis tuleb hoida karpi avatuna, kuni see on täiesti kuiv. Samuti tuleb klapid karpi panna alles siis, kui need samuti täiesti kuivad on. Enne hambaorkide jms kasutamist oleks mõttekas karpi ja klappe veidi föönitada st lasta föönil puhuda raskesti kättesaadavatesse uuretesse, et veidigi lahtine rämps või puru sealt minema lendaks.

Kõige enam määrduvamad on ilmselt klappide silikoonotsikud. Samas on nende puhastamine ka kõige lihtsam. Need tuleb klappidelt lihtsalt eemaldada ja õrnalt voolava vee all loputada, kuni viimnegi mustus on lahkunud. Vesi võiks olla pigem leige või soojapoolne, kui kuum. Peale pesemist tuleb otsikud mikrokiust kangaga õrnal kuivatada. Mitte mingil juhul ei maksa neid niiskena klappide külge tagasi kinnitada.

Järgmine kiirestimäärduv koht on klapitopsi laadimisport, kuhu võib sattuda taskus üsna suvalist prügi. Seda saab eemaldada näiteks hambaorgiga, kuid puhastamisel tuleb olla erakordselt kannatlik ja ettevaatlik, et mitte vigastada laadimisühendusi. Ülimalt ettevaatlik tasub tegelikult olla mistahes ühenduste puhastamisel, sest need on klappide kõige nõrgemaks lüliks.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."