Kõige uuema Nokia telefoni saab parandada kõigest minutitega

#nokia #telefon
2 min lugemine

Nokia G22 aku on võimalik ära vahetada kõigest 5 minutiga ja ekraan 20 minutiga.

 

HMD, kelle omandisse Nokia kuulub, on välja toomas telefoni, mille kõige lihtsamad parandustööd saab ära teha omal käel. Nende hulgas saab ära vahetada ekraani, laadimispesa või omadega õhtul aku. Tuntud telefonide parandusfirma iFixit hakkab varustama kliente vajalike varuosade, tööriistade ja juhenditega. Nokia G22 tuleb Inglismaal välja 8. märtsil 179 eurose hinnalipikuga, samuti mujal Euroopas, Eesti kohta pole veel täpsemalt teada.

 

 

Varasemalt on iFixitiga koostööd teinud Samsung ja Google, et pakkuda klientidele telefoni varuosi võimalikult mugavalt. Varuosi on küll lihtne tellida, aga omal käel vahetamine on seni olnud rohkem õnnemäng. Just seetõttu on uue Nokia puhul märkimisväärne, kui kiiresti saab ära vahetada näiteks ekraani. HMD tootejuht vahetas pressiüritusel demonstratsiooniks aku. See polnud küll päris nii lihtne kui vanadel Nokia nuputelefonidel. Tootejuht avas telefoni tagakorpuse spetsiaalse tööriistaga ja eemaldas aku külge kinnitatud juhtme. Kogu protsess võttis siiski kõigest viis minutit. Varasemate HMD telefonide akuvahetus võttis tema sõnul ligi poolteist tundi.

Ekraanivahetus võtab ilmselt paarkümmend minutit. Võrreldes teiste telefonide parandusega võib Nokia G22 parandada väga soodsalt. Laadimispesa maksab iFixitis 20 euro ringis ja ekraan 50 eurot.

Kui turu üldist seisu vaadates on tegu väga hea lahendusega, siis Fairphone teeb juba praegu telefone, mis on jätkusuutlikud ja parandatavad. Kuigi Nokia aku saab vahetada hõlpsamalt, siis see nõuab ikkagi tööriistu – Fairphone 4 aku on vahetatav kasutades omaenda käsi.

Lihtsa parandamise kõrval on Nokia G22 tehnilised näitajad vähem märkimisväärsed. Sellel on 6,52-tolline 90Hz 720p ekraan, millel on kaheksa-megapiksline selfikaamera ja kolm tagumist kaamerat, sealhulgas 50-megapiksline põhikaamera, kirjutab The Verge. Lukustuse avamine toimub küljele paigaldatud sõrmejäljelugeja abil ning seade on tolmu- ja veekindel IP52 klassifikatsiooniga.

Loodame, et need telefonid tulevad ka Eestis müügile.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.