
Kui sul ’kummitab’ juba mõnda aega mingi viisjupp või -katke, mille sõnu, nime ja esitajat sa ei tea või ei mäleta, siis võib sul ikkagi abi olla Google’i otsingumootorist sinu nutiseadmes või rüperaalis.
Esimese asjana ava Google’i otsingurakendus ning seejärel kliki otsinguakna parempoolses servas olevale mikrofoniikoonile. Avanenud akna alumises osas on link ’Search a song’. Vajuta nüüd sellele ja ole valmis seda lugu ümisema, vilistama või kasvõi laulma. Arvestades Google’i töö põhimõtet, siis ei tasu oodata vastuseid iidsetele ja haruldastele kodumaistele lugudele, Google tunneb eelisjärjekorras ära siiski kaasaegsed poplood, aga ka pisut klassikat. Eestimaise muusikaga on üldse veidi nukrad lood. Testimise ajal ei tundnud rakendus ära ühtegi Eesti esitajate või autorite lugu. Muidugi võib selles olla süüdi ka minu ümina madal kvaliteet ja ebaselge esitus. Üldse tundis Google paremini ära minu vile kui ümina. Lastes telefonile lugusid arvutist, tundis masinintelligents lood ja esitajad tihti ära juba esimestest taktidest. Kui lugude poole pealt eksimusi ei olnud, siis võis esitaja mööda minna. Lastes rakendusele lugu „I Dream a Dream“ Anna Hathaway originaalesitluses, tunti ära nii lugu kui esitaja. Kui aga lasin sama lugu Susan Boyle’i esituses arvas Google, et tegu on karaoke versiooniga.
Kuigi selle võimaluse rakenduslik külg võib olla küsitav, siis peitub siin ometi märkimisväärne meelelahutuslik potentsiaal, kui seltskonnas hakata näiteks võistlema, kes suudab lugusid ümiseda või vilistada teistest täpsemalt.