Ainus viis, kuidas peaks iPhone’I taskulampi süütama


Siin tekib igal iPhone’I omanikul õigustatud küsimus, et Apple on ju pannud taskulambilüliti otse telefoni avaekraanile, et telefoni ei pea isegi nö avama, et sellele funktsioonile ligi pääseda. Tõsi see on, aga tegelikult on olemas veel üks võimalus süüdata telefonis peituv taskulamp isegi telefonile pilku heitmata, kasvõi juba taskus või kotis.

 

Juba iOS 14 alates on Apple’il üks suurepärane võimalus käivitada erinevaid rakendusi või teha mingeid konkreetseid tegevusi koputades telefoni tagaküljele. Tegelikult on isegi kaks erinevat kombinatsiooni – kahe- ja kolmekordne koputus, millele kummalegi saab anda eraldi funktsiooni. Kõige populaarsemad ja mugavamad koputuse funktsioonid ongi taskulamp ning ekraanitõmmis. Selle mugavusfunktsiooni kasutamine on tegelikult lihtsamast lihtsam. Selleks tuleb avada telefoni sätted (Settings) ning sealt omakorda Accessibility > Touch > Back Tap. Sealt saad valida, mida avada kahe, aga mida kolme koputusega. Valikus on üle 40 funktsiooni, mida võib tagakülje koputusega aktiveerida sh ka taskulamp või ekraanitõmmis. Mõned kasutajad jätavad kahe koputusega valiku aktiveerimata, et mitte kogemata kombel mingeid tegevusi alustada, aga eks igaüks teab paremini, kui hea kontroll tal oma telefoni üle on.

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."