Vivo uuest nutitelefonist lendab välja droon

#droon #nutitelefon #vivo
2 min lugemine

Telefon, mille kaamera lendab droonina välja, et teha õhust selfi? Just selline on uue Vivo droontelefoni kontseptsioon. Kas see jõuab müügile juba sel aastal?

 

Juhtub harva, kui nutitelefonide maailmas midagi tõeliselt uuenduslikku toimub. Eelmisel suvel patenteeris Hiina telefonitootja Vivo unikaalse lahenduse, mis netiavarustes kulutulena levis. Tegu oli kontseptsiooniga, kus telefoni kaamera on võimalik seadme küljest lahti ühendada ja mis nelja propelleri abil õhku tõuseb. Võimaldades seeläbi teha pilte ka kõige uskumatumate nurkade alt. See viiks telefonipildid täiesti uuele tasemele. Muidugi ei saa unustada ka rõõmu, mida sellise imepisikese drooni lennutamine ka niisama pakuks.

Droon, mis telefonist välja lendab ei saa olla liiga suur. Hinnanguliselt on reaalne suurus 5×5 cm ja paksus mitte üle 1 cm. See teeks droonist hea kaaslase näiteks puhkusel, kuhu praegu peaks kaasa võtma eraldi drooni. Telefonidroon mahub aga pärast lennutamist tagasi telefoni korpusesse ja midagi lisaks ei pea kaasa vedama.

Muidugi on Vivo varustanud drooni oma stabiliseerimissüsteemiga, mis aitab teha teravamaid pilte. Siiski saab olema see väljakutse, eriti tuulisema ilma korral, kui sellist pisikest lendavat asjakest pole raske tasakaalust välja ajada.

Kuigi uuenduslikku telefoni oodatakse müügile juba sel aastal, siis Vivo seda kinnitanud pole ja on päris suur võimalus, et see müügile ei jõuagi, kirjutab Lets Go Digital. Telefonitootjatel on niigi tegemist, et korpusesse kõik vajalik ära mahutada ning minidroon võtaks märkimisväärselt ruumi.

Väljakutsetele vaatamata suutis Vivo üle-eelmisel aastal demonsteerida näidistelefoni, millel oli äravõetav esikaamera. See kaamera küll ei lennanud, aga sellega sai teha fotosid distantsilt. Selle valguses oleks drooniga telefon igati loogiline järgmine samm.

 

Vaata videot, mis annab aimu, milline Vivo telefon välja võib näha:

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.