Järgmised iPhone’d tulevad väiksema “kulmu” ja suurema akuga

#apple #iPhone 13
2 min lugemine

Apple ei pruugi uusi iPhone’e välja kuulutada enne aasta teist poolt, kuid see ei takista kuulujuttudel levimast. Hea mainega analüütiku Ming-Chi Kuo sõnul laseb Apple sel aastal välja neli erinevat iPhone’i mudelit, mis tulevad samas suuruses, kui praegu müügil olevad 2020. aasta mudelid.

 

Selle kohaselt jääb mini-versioon vähemalt veel üheks aastaks meiega. Ühe teise eelmisel kuul välja tulnud lekke kohaselt saavad iPhone 13 Pro mudelid uue energiasäästlikuma ja jahedama polükristall-ekraani. Pro mudelitele oodatakse ka uuendatud lainurk kaamerat kiirema läätse ja autofookusega.

2021. aasta mudelid ei hakka disaini poolest drastiliselt erinema 2020. omadest. Siiski on oodata väikseid läbimurdeid suuremate akude ja väiksemate ekraani nö väljalõigete nagu näiteks kurikuulus ekraani ülaosas asuv “kulm” poolest. Kuo sõnul ei võta Apple iPhone’de juures kasutusele USB-C pesa, kuid üle ei minda ka ainult juhtmevabale laadimisele.

On tähelepanuväärne, et avaldatud tekstis pole sõnakestki ekraanisisese sõrmejäljelugeja kohta. Kõigi eelduste kohaselt peaks just see olema Apple’i prioriteet, sest näotuvastus on praegusel maskide kandmise ajastul raskendatud. Tundub, et Touch ID, mis võimaldaks ekraani lahtilukustada näiteks telefoni mõne küljenupu pealt on samuti kõrvale jäetud.

Arvatavasti võetakse paari aasta jooksul midagi ette ka vastuolulise “kulmuga” ning võib-olla liigutakse Samsungi stiilis nn lukuaugu motiivini, kuhu on paigutatud esikaamera. See ilmselt tähendaks näotuvastus-tehnoloogia ja disaini ümbertegemist, kirjutab Engadget. Veel on rapordi kohaselt Apple töötamas uue SE mudeliga, mis toetab 5G ühendust ja sisaldab kiiremat protsessorit. Uue SE mudeli turule jõudmine võib toimuda järgmise aasta esimeses pooles.

 

 

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.