Vaata, kuidas katsetab Telia innovaatilisi vesinik-generaatoreid


Keskkonnasaade „Jälg“ käis sügisel uurimas, millised näevad välja vesiniku baasil töötavad elektrigeneraatorid ja kuidas Telia neid oma mobiilimasti juures testib.

 

Telia lõi pilootprojekti raames käed Eesti idufirmaga PowerUP Energy Technologies, kelle toodetud uuenduslikke ja keskkonnasõbralikke vesinik-generaatoreid katsetatakse mobiilside tugijaamade toimimise tagamiseks elektrikatkestuste korral.

Telia plaanib esimese Eesti telekommunikatsioonifirmana oma mobiilside tugijaamade varutoiteks kasutama hakata rohelist energiat. Uudset lahendust kasutatakse varutoiteallikana juhul kui tugijaamal katkeb ilmast või inimfaktorist tingituna tavapärane toide elektrivõrgust.

Erinevalt diiselgeneraatoritest ei paiska vesinikkütuseelemendil põhinevad elektrigeneraatorid õhku saastavat süsihappegaasi, ei tekita müra ja on hooldusvabad.

Sellega, kuidas näevad välja ja töötavad vesinik-generaatorid ning kuidas Telia neid hetkel testib, käis tutvumas Kanal2 keskkonnasaade „Jälg“.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.