Telia kuulub viimase kümnendi ihaldusväärseimate tööandjate hulka

#CV Keskus #ihaldusväärseim tööandja #Ingrid Viinapuu #Telia
4 min lugemine

CV Keskuse andmetel asetus Telia viimase kümnendi ihaldusväärseimate tööandjate arvestuses kõrgele 2. kohale.

 

Eesti ihaldusväärseimate tööandjate valimisse on viimase kümne aasta jooksul oma panuse andnud rohkem kui 50 000 töövõtjat ja kokkuvõtvasse armastatuimate tööandjate edetabelisse jõudis 35 erinevat organisatsiooni.

Igal aastal, mil tööportaal CVKeskus.ee uuringut läbi viis, jõudsid ihaldusväärseimate tööandjate sekka kaheksa ettevõtet – Eesti Energia, Telia Eesti (sh EMT, Elion ja Eesti Telekom), Skype Technologies, Swedbank, Playtech Estonia, LHV Pank, Nortal (sh Webmedia Group) ja Microsoft Estonia.

Esikoha vääriliseks hindasid töötajad läbi aastate kolme tööandjat. Ülekaalukalt kõige armastatumaks tööandjaks valisid töötajad läbi aastate Eesti Energia, kes võidutses edetabelis koguni seitsmel korral (aastatel 2012 – 2013 ja 2015 – 2019). 

Lisaks jõudis esikohani ka 2020. aasta ihaldusväärseimaks tööandjaks valitud Telia Eesti, kes tuli kümne aasta koondedetabelis teiseks.

Telia personalijuht: see on suur kompliment

Telia Eesti personaliüksuse juhi Ingrid Viinapuu sõnul on rõõm tõdeda, et Telia on läbi aastate olnud Eesti inimeste silmis üks ihaldusväärseimaid tööandjaid nii parematel kui ka veidi keerukamatel aegadel (nagu oli seda 2020), mis näitab, et meid hinnatakse tööandjana kõrgelt nii oma inimeste seas kui tööjõuturul tervikuna.

„See on ühele tööandjale suurim kompliment ning üks edukuse mõõdupuu. Selline tagasiside annab indu edasiseks ning ühtlasi kinnitab, et need teemad mille nimel Telias igapäevaselt üheskoos pingutame – inimesekeskne kultuur, väärtuspõhine ja tulemuslik juhtimine, soov oma valdkonna innovatsiooni eest vedada ning laiemalt ühiskonda panustada, on õiged. Loodan väga, et ka sel aastal loovad meie inimeste ärilised teod, nende arengulood ja kogemused Telias töötamisest ning meist kui tööandjast jätkuvalt positiivset kuvandit.“

Edetabeli kolmanda koha saavutas 2014. aastal võiduka ihaldusväärseima tööandja tiitli haaranud Skype Technologies.

Ihaldusväärseimate tööandjate esikolmikusse valiti korduvalt kümne aasta vältel ka kolm pangandus- ja infotehnoloogiasektori tööandjat – Swedbank, LHV Pank ning Transferwise, kes saavutasid kümnendi koondedetabelis vastavalt 4., 6. ja 7. koha. Nende vahel viienda koha saavutas Playtech Estonia, keda pidasid töövõtjad samuti läbi aastate üheks parimaks tööandjaks.

„Aastast aastasse on ihaldusväärsete tööandjate edetabelis muutunud üha domineerivamaks ettevõtted, kes pakuvad võimalusi panustada tehnoloogia- ja finantsvaldkonna arengusse,“ tõi uuringust esile kerkinud trendi välja CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

 „Innovaatiliste ettevõtete võidukäiku töötajate südametesse peegeldab ka edukaim uustulnuk edetabelis Bolt Technologies, kes jõudis oma debüütaastal ihaldusväärseimate tööandjate edetabelis kohe esikümne sekka,“ lisas Henry Auväärt.

Viimase kümnendi Eesti ihaldusväärseimate tööandjate edetabelisse jõudsid veel ka Tallink Grupp, ABB, Nortal, SEB Pank, Microsoft Estonia, Pipedrive, Elisa Eesti, Tallinna Kaubamaja, Riigimetsa Majandamise Keskus, Orkla Eesti AS, Cleveron, Tartu Ülikool, Eesti Rahvusringhääling, Tallinna Lennujaam, Eesti Pank, Bolt Technology, Nordea Bank, Utilitas, Ericsson Eesti, Merko Ehitus, Kaitseressursside Amet, Estonian Air, Estravel, Helmes, A. Le Coq, Apollo Group ja Baltika.

Kahel aastal valiti ihaldusväärseimate tööandjate sekka ka Riigikogu, mida töövõtjad pidasid ihaldatud töökohti pakkuva organisatsiooni vääriliseks aastatel 2016 – 2017 ning mis saavutas seeläbi kümne aasta koondedetabelis 24. koha.

Viimase kümne aasta Eesti kõige ihaldusväärsemad tööandjad:

Koht Ettevõte
1 Eesti Energia AS
2 Telia Eesti AS
3 Skype Technologies OÜ
4 Swedbank AS
5 Playtech Estonia OÜ
6 LHV Pank AS
7 Transferwise Ltd Eesti filiaal
8 Tallink Grupp AS
9 ABB AS
10 Nortal AS
11 SEB Pank AS
12 Microsoft Estonia OÜ
13 Pipedrive OÜ
14 Elisa Eesti AS
15 Tallinna Kaubamaja AS
16 Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK)
17 Orkla Eesti AS (Kalev ja Põltsamaa Felix)
18 Cleveron AS
19 Tartu Ülikool
20 Eesti Rahvusringhääling (ERR)
21 Tallinna Lennujaam AS
22 Eesti Pank
23 Bolt Technology OÜ
24 Riigikogu
25 Nordea Bank Abp Eesti filiaal
26 Utilitas
27 Ericsson Eesti AS
28 Merko Ehitus Eesti AS
29 Kaitseressursside Amet
30 Estonian Air AS
31 Estravel AS
32 Helmes AS
33 A. Le Coq AS
34 Apollo Group OÜ
35 Baltika AS

Eesti külastatuim tööportaal CVKeskus.ee korraldab kord aastas Eesti ihaldusväärseimate tööandjate uuringut, kuhu on viimase kümne aasta vältel oma panuse andnud 52 371 töövõtjat.

Uuringu metoodika erineb paljudest teistest sarnastest konkurssidest, kuna uuringusse ei saa ettevõtted end ise registreerida või avaldada soovi konkursil osalemiseks. Pingerida selgub täielikult tuhandete töövõtjate tagasiside tulemusel, kes nimetavad organisatsioone, kus nad kõige enam töötada sooviksid. Lisaks poolthäältele arvestatakse uuringus ka vastuhääli ehk arvamusi tööandjatest, kelle juures töövõtjad töötada ei soovi. Lisaks palutakse uuringus välja tuua ka vastaja seos ettevõttega, et näha, kui paljud töötajad on valmis omaenda tööandjat kiitma.

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.