2020. aasta ihaldusväärseimaks tööandjaks ehk ettevõtteks, kus eestimaalased kõige enam töötada sooviksid, valiti tänavu Telia Eesti.

 

Töövõtjad valisid 2020. aasta Eesti ihaldusväärseimaks tööandjaks Telia Eesti, kes võttis armastatuima tööandja tiitli üle tänavu teise koha saavutanud Eesti Energialt. Kolmandaks kerkis LHV Pank, mis on ettevõtte parim tulemus CVKeskus.ee tööportaali poolt juba üheksandat järjestikust aastat korraldatud ihaldusväärsete tööandjate uuringu ajaloos.

Telia Eesti personaliüksuse juhi Ingrid Viinapuu sõnul on ihaldusväärseima ettevõtte tiitel üks suurimaid tunnustusi nii ettevõtte töötajatele kui ka Teliale tööandjana.

„Eriti tähendusrikkaks muudab selle tunnustuse tänavune väga keeruline ja suuri muutusi täis aasta, mil tavapärasega võrreldes on olulisel määral muutunud see, kuidas nii meie kui paljud teised ettevõtted töötavad. Olulisemaks on muutunud paindlik ja inimesest lähtuv töökorraldus, info kiire liikumine ja läbipaistvus, omavahelised usalduslikud suhted ning väärtuspõhine juhtimine – kõik see, mis on meile Telias oluline ja mille nimel üheskoos pingutame. Meil on väga hea meel selle üle, et Eesti inimestele on Telia tegemised ühiskonnas silma jäänud ning meid Eesti kõige ihaldusväärseima tööandjana nähakse,“ ütles Viinapuu.

Ihaldusväärsete tööandjate edetabelis olid tänavu veelgi domineerivamad ettevõtted, kes pakuvad võimalusi panustada tehnoloogia- või finantsvaldkonna arengusse – esikümnesse jõudsid ka TransferWise, Cleveron, Elisa Eesti, Swedbank, Pipedrive, Bolt Technology ja Playtech Estonia.

Enamus inimesi sooviks töötada ihaldusväärsete tööandjate heaks

„Vaatamata tervisekriisist tekkinud ebakindlale ajale, on huvi ihaldusväärsete tööandjate heaks töötada väga suur – pea kaks kolmandikku (65%) töötajatest leidsid, et sobiva tööpakkumise korral on nad valmis oma tänast töökohta vahetama ja kandideerima ihaldusväärse tööandja tööpakkumisele,“ kommenteeris uuringu tulemusi CVKeskus.ee turundusjuht Henry Auväärt.

„Palusime uuringus  töötajatel hinnata ka parimate tööandjate omadusi, et paremini mõista, mis teeb ühe tööandja vastupandamatuks“, kirjeldab uuringut Henry Auväärt ja lisab, et koguni 98% vastanutest leidsid, et ihaldusväärsed tööandjad on innovaatilised ettevõtted, kus töötavad ettevõtlikud inimesed. „Lisaks on ihaldusväärsetel tööandjatel töövõtjate silmis ausa tööandja maine, ettevõttes on head karjääri- ja arenguvõimalused ning seal viiakse ellu olulist eesmärki, mis ühtib töötaja isiklike eesmärkidega.“

Kahekümne ihaldusväärseima tööandja sekka jõudsid veel ka Skype Technologies, Microsoft Estonia, Tallinna Lennujaam, Tallink Grupp, Utilitas Eesti, SEB Pank, Helmes, Apollo Group, Nortal ja Kaitseressursside Amet.

CVKeskus.ee korraldab Eesti ihaldusväärseimate tööandjate uuringut juba üheksandat järjestikust aastat. Tänavu viidi uuring läbi nii 2020. aasta esimeses kvartalis, kui ka kordusküsitlusena augustis ja septembrikuu alguses, et mõista paremini tervisekriisi mõju ja muutunud olukorda tööturul. Uuringus osales 5699 töötajat üle Eesti.

TOP 20 Eesti ihaldusväärseimat tööandjat

Koht

Koht 2019. aastal

Nimi/kaubamärk

1.

3.

Telia Eesti AS

2.

1.

Eesti Energia AS

3.

9.

LHV Pank AS

4.

4.

TransferWise

5.

6.

Cleveron AS

6.

16.

Elisa Eesti AS

7.

2.

Swedbank AS

8.

8.

Pipedrive OÜ

9.

10.

Bolt Technology OÜ

10.

7.

Playtech Estonia OÜ

11.

5.

Skype Technologies OÜ

12.

11.

Microsoft Estonia OÜ

13.

13.

Tallinna Lennujaam AS

14.

12. Tallink Grupp AS

15.

14.

Utilitas Eesti AS

16.

SEB Pank AS

17.

Helmes AS

18.

Apollo Group OÜ

19.

15.

Nortal AS

20.

Kaitseressursside Amet

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.