Telia on ihaldusväärsete tööandjate pingereas kõrgel 3. kohal


Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee iga-aastasest uuringust selgusid Eesti töötajate enim armastatud tööandjad ehk ettevõtted, kus eestimaalased kõige enam töötada sooviks. Telia saavutas seal kõrge 3. koha.

 

Eesti ihaldusväärseim ettevõte 2019 on Eesti Energia AS, teisele kohale tõusis Swedbank AS ja kolmandale kohale Telia Eesti AS. Swedbanki jaoks on tegu ajalooliselt kõrgeima kohaga parimate tööandjate tabelis. Varem on korduvalt piirdutud kõrge 3. kohaga.

“Atraktiivne tööandja kuvand tekitab töövõtjates usaldust ja suurendab soovi ettevõttega liituda,” kommenteeris uuringut CVKeskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. “Nimelt selgus värskest uuringust, et lausa iga kümnes töövõtja on sobiva tööpakkumise korral valmis kandideerima vähemalt ühte Eesti ihaldusväärseima tööandja uuringu esikolmikusse kuuluvasse ettevõttesse tööle. Praegusel keerulisel tööturul loob seega tööandja ihaldusväärne maine tuntava konkurentsieelise parimate töökäte värbamisel.”

Henry Auväärt lisas, et ihaldusväärseimate tööandjate sekka kerkimiseks ei piisa vaid konkurentsivõimelisest palgatasemest, vaid see nõuab juhtidelt tuntavat panust. “Peamine omadus, mida töövõtjad Eesti parimate tööandjate puhul kõrgelt hindavad, on tööandja loodud keskkond, kus töötaja tunnetab, et tal on võimalik end teostada, areneda ja karjääri teha. Lisaks pakub vastajate arvates ihaldusväärne tööandja head töötasu ja seal töötavad ettevõtlikud ning innovaatilised töötajad, kes vastutavad suurte asjade eest. Nad viivad koos meeskonnaga ellu olulist missiooni,” kirjeldas Henry Auväärt uuringust selgunud ihaldusväärseimate tööandjate omadusi.

 

Noored eelistavad pangandust ja tehnoloogiat

 

Keda peavad aga ihaldusväärseimaks tööturule alles siseneva põlvkonna esindajad? Esiviisikus on samad firmad, mis üldtabeliski, kuid esikohal on Swedbank, teisel Telia Eesti ning kolmandal Eesti Energia. Järgnevad kaks IT-hiiglast Skype Technologies ja Transferwise. Noorte muutunud eelistused viitavad, et järgnevatel aastatel võib konkurents ihaldusväärseima tööandja tiitlile veelgi tugevneda.

Telia Eesti personalidirektor Janika Kuusik ütles, et ihaldusväärseimate tööandjate hulka jõudmine on alati suur tunnustus nii kõigile Telia inimestele kui ka ettevõttele tervikuna. Janika Kuusik lisas, et IT- ja telekomisektor on üks neist valdkondadest, kus valitseb ühelt poolt tihe konkurents, kuid kus teisalt toimub pidevalt kiire areng ning sünnivad innovaatilised tooted ja teenused. “See teeb Teliast tööandja, kes pakub inimestele suurepäraseid karjääri- ja eneseteostuse võimalusi. Nii on ka meie töötajate sisemine hinnang Teliale kui tööandjale järjest kõrgem ja kui tööturul oli töötajate vabatahtlik voolavus 2018. aastal tõusutrendis, siis meil vastupidi, langes. Samuti on just meie inimesed need, kes oma tegude ja sõnumitega seda kuvandit ühiskonnas edasi kannavad,” kirjeldas Telias töötamist Janika Kuusik.

“Eesti ihaldusväärseim tööandja” on Eesti suurima tööportaali CVKeskus.ee iga-aastane uuring, mille raames valivad töövõtjad organisatsioone, kus eestimaalased kõige enam töötada sooviks. Lisaks poolthäältele arvestatakse uuringus ka vastuhääli ehk ettevõtteid, kus töövõtjad töötada ei soovi.

Eesti ihaldusväärseimate tööandjate TOP 20:

Koht 2019. a; (koht aastal 2018); ettevõte
1. (1.) Eesti Energia AS
2. (4.) Swedbank AS
3. (2.) Telia Eesti AS
4. (5.) Transferwise Ltd Eesti filiaal
5. (3.) Skype Technologies OÜ
6. (19.) Cleveron AS
7. (8.) OÜ Playtech Estonia
8. (10.) Pipedrive OÜ
9. (7.) AS LHV Pank
10. (-.) Taxify OÜ
11. (11.) Microsoft Estonia OÜ
12. (6.) AS Tallink Grupp
13. (15.) AS Tallinna Lennujaam
14. (-.) Utilitas
15. (14.) Nortal AS
16. (13.) Elisa Eesti AS
17. (12.) Tartu Ülikool
18. (9.) ABB AS
19. (17.) Orkla Eesti AS (Kalev ja Põltsamaa Felix)
20. (18.) Kaubamaja AS

19-aastaste ja nooremate eelistus:

Koht 2019. a, ettevõte
1. Swedbank AS
2. Telia Eesti AS
3. Eesti Energia AS
4. Skype Technologies OÜ
5. Transferwise Ltd Eesti filiaal