Telia hakkab näitama müüdavate telefonide keskkonnamõju

#keskkonnamõju #Marge Kaljund #mobiiltelefonid #ökoreiting
2 min lugemine

Lähikuudel rakendab Telia esimese mobiilsideoperaatorina Eestis mobiiltelefonide ökoreitingu süsteemimis hindab ja näitab seadmete kogu elutsükli keskkonnamõju. See omakorda aitab tarbijatel leida ja võrrelda kõige jätkusuutlikumaid telefone.

 

“Ökoreiting saab olema kliendi vaates seadmega kaasas käiv info, mis aitab teadvustada mobiiliseadme kogu elutsükli ehk tootmise, kasutamise ja kõrvaldamise  keskkonnamõju. See, kui keskkonnasõbralik on konkreetne toode, sõltub näiteks seadme vastupidavusest, kui hästi on seda võimalik parandada, taaskasutada ning milline on selle mõju kliimale,” selgitas Telia Eesti kaubamüügi ja finantseerimise valdkonna juht Marge Kaljund.

Kaljundi sõnul on ökoreitingul sisuliselt kolm olulist eesmärki. „Esiteks aitab see lahendada järjest kasvavat vajadust klientide seas, kes soovivad seadmete keskkonnamõju kohta rohkem teada. Teiseks loodame sellega parendada meie toodete keskkonnamõju läbipaistvust ning klientide teadlikkust. Kolmandaks on see oluline, et julgustada ja motiveerida tarnijaid oma tegevuse ning seadmete mõjusid veelgi vähendama,” lisas Kaljund.

Ökoreitingu algatuse käivitas Telia Company koos nelja teise Euroopa juhtiva mobiilsideoperaatoriga: Deutsche Telekom, Orange, Telefónica ja Vodafone. Selle eesmärk on  pakkuda jaemüügis järjepidevat ja täpset teavet seadmete tootmise, kasutamise, transportimise ja utiliseerimise keskkonnamõjude kohta. Telia Eesti plaanib märgisüsteemi kasutusele võtta hiljemalt tänavu sügisel.

 

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.