Samsug Galaxy A54 – peaaegu nagu lipulaev


Samsung Galaxy A54 esindab kirjade järgi küll ettevõtte keskklassi telefone, kuid kompab tegelikult juba ka lipulaevade territooriumi. Seda nii välimuse, omaduste, kui ka kaamera võimekuse poolest.

 

Seega on lühidalt öeldes Samsung A54 näol valmist meisterdanud vägagi hea telefoni. Aga nüüd kõigest pikemalt.

Kõigepealt aga A-seeriast üldiselt. Lihtsustatult öeldes on Samsungi valikus kaks peamist nutitelefonide liini. Lipulaevad ehk S (S22, S23 jms.) ning keskklass ehk A (A34, A54 jm.).

Kui esimesed neist peesitavad tähesäras ja haaravad tavaliselt kogu tähelepanu, siis suures koguses müüakse hoopis teisi. Seda muidugi tunduvalt soodsama hinna tõttu. Aga ka seepärast, et tegelikult on ka keskklassi seadmed läinud juba nii heaks, et väga paljudele nende pakutavast piisabki. Nii ongi A seeria olnud juba pikka aega müüduimate telefonide seas ja ka hiljuti ilmunud A54-le võib ennustada suurt müügiedu.

 

A54 – välimus

 

Konkreetselt A54 on välimuse poolest saanud üsna soliidne ja meenutab hulga kallimaid sõsaraid. Tagumine paneel on klaasist ning kaameradki tõusevad igaüks eraldi korpusest täpselt nagu uuematel S-seeria mudelitel. Ainus, mille üle võiks nuriseda on ehk plastist valmistatud vaheraam. See näeb küll välja nagu alumiinium, kuid reaalsuses seda ei ole ning eeldatavasti on värvitud plast kriimudele vastuvõtlikum, kui päris metall. Õige pisut võiks ehk seade ka õhem olla, aga see on juba norimine norimise pärast.

 

 

Nagu uutele telefonidele kohane, on ekraan venitatud kenasti peaaegu korpuse servadeni. Vaid alaosas on klaasi alune must serv pisut suurem, kui ülal ja külgedel. Kiitmist väärt on ka ekraan ise. 6,4 tolline suurus ei ole kõige väiksem, kuid eks praegu olegi moes suuremad telefonid. Kõige tähtsam on aga see, et 120 Hz värskendussagedus ning OLED tehnoloogia pakuvad tõeliselt head ja eredat pilti. Lisaks on olemas ka alati sees ekraani funktsionaalsus.

 

A54 – sisemus

 

Ekraani alla on paigutatud sõrmejäljelugeja ning ülaosas on veel auguke eesmise kaamera jaoks. Neid mõlemaid saab edukalt telefoni avamiseks kasutada, kuid kahest veidi kiirem on sõrmejälg. Päris helded on oldud ka akuga. Nimelt on kasutusel tervelt 5 000 mAh tundi mahutav akupakk ning sellest jätkub rahulikult terveks päevaks. Toetatud on ka 25W kiirlaadimine. Puudub aga juhtmevaba laadimise tugi.

Samuti on telefon veekindel. IP76 standard tagab selle, et vihmasabin või ka vette kukkumine ei tee seadmele midagi. Selles hinnaklassis ei olegi see nii väga tavapärane.

Protsessorina on kasutusel Samsungi enda Exynos 1380 ning põhimälu on 8GB. Üheskoos saab see duo oma tööga hakkama ning üldiselt telefon enamiku ajast aeglane ei ole ja mõttepause ei esine isegi mitut rakendust koos kasutades. Salvestusruumi on sõltuvalt versioonist kas 128 või 256 GB jagu. Toetatud on ka 5G.

 

 

Kaameral on 3 objektiivi. 50 Mpix sensoriga f/1.8 põhikaamera, 12 Mpix lainurk ja 5 Mpix makro. Neist peamine teeb täitsa hea kvaliteediga fotosid ning on varustatud ka stabilisaatoriga. Kui valgustingimused on piisavad, ei saa piltidele midagi ette heita. Küll aga on hämaras head tulemust keeruline saavutada ja siin tuleb kallimate seadmetega võrreldes selge vahe sisse.

 

A54 – kasutamine

 

Kuna telefon on piisavalt võimas ning hea ekraani ja akuga, on ka igapäevane kasutamine sujuv. Kõik juhtub piisavalt kiirelt, aku kestab ja seade on tänu ümaratele servadele käes mugav. Võib-olla võiks vaid sõrmejäljelugeja asuda natukene kõrgemal. Praegu on see päris ekraani alumises servas ning seega peab õige koha tabamiseks pisut vaeva nägema.

Esmapilgul tundus ka, et kasutusel on ainult üks laadimispesa kõrval asuv kõlar, kuid tegelikkuses on videote vaatamisel stereoheli täiesti olemas. Nimelt on ekraani ülaossa teinegi kõlar ära mahutatud, olgugi, et see jääb seal peaaegu märkamatuks.

Laadimine ise käib loomulikult kasutades USB-C pesa, kuid hoolimata 25W kiirlaadimisest, tuleb ka õige laadijaga arvestada ikkagi vähemalt tunniga. Tavalisega läheb veelgi kauem. Muidugi ei ole aga laadijat karbis kaasas.

Mis puutub tarkvarasse, siis kasutusel olev Android 13 koos Samsungi One UI täiendustega on igati kasutajasõbralik ja näeb ka kena välja. Kõik on loogiline, soovi korral eesti keeles ning üsna vähe on telefoni tehase poolt kaasa pandud ka sageli mittevajalikeks osutuvaid rakendusi.

 

Kokkuvõtte

 

Samsung Galaxy A54 5G on kokkuvõttes hea hinnaga hea telefon. Kirjade järgi kuulub see küll keskklassi, kuid omaduste poolest ei pea see kindlasti häbenema. Enamikule inimestest võiks võimsusest ja pakutavatest omadustest piisata. Samuti on hästi õnnestunud ka välimus.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tutvun toodetega
Lugesid loo läbi, võta nüüd hetk ja sirvi seotud tooteid või pane kinni ja naudi surfamist edasi