Samsung Galaxy A55 on hiljuti müügile jõudnud keskklassi telefon, millel on kõik eeldused saada tõeliseks hitiks.

 

Juba A55 eelkäija, ehk Galaxy A54 oli väga hästi õnnestunud ning populaarne mudel. Kuna aga uus seade ehk A55 näeb kaunis välja, on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ning omab võrdlemisi võimekat sisemust on ka sel olemas kõik eeldused edu kordamiseks. Kas see ka päriselt nii läheb, seda näitab muidugi aeg. 

Ekraan ja välimus 

A55 on omale saanud viimase aja lipulaevadelt tuntud disaini ehk kandilisead küljed ja eraldi korpusest kerkivad kaamerate objektiivid. Kuna materjalidena on kasutatud alumiinimumi ning klaasi, tekib automaatselt seos kallima S24 seeriaga ja see on ainult hea.  

Üheks A55 disaini erisuseks on küljel asuv kõrgendatud osa, millel asuvad nupud. Eks näis, kas sarnane lahendus võetakse kasutusele ka muude telefonide juures, kuid välja näeb see igal juhul hea ning muudab tegelikult ka nuppude kasutamise – või õigemini nende leidmise –  mugavamaks. Lisaks peab mainima, et väga palju annab kvaliteetse mulje loomisele juurde see, et seadme ääred ehk vaheraam on valmistatud metallist.

Ekraan on aparaadil aga 6,6-tolline ja kasutab OLED-paneeli. Sarnaselt kallima otsa telefonidele on nüüd ka A-seeria saanud omale muutuva värskendussageduse. Seega oskab seadme ekraan vastavalt olukorrale kasutada kas tavalist 60Hz või kõrgemat 120Hz sagedust. Samuti on olemas alati -sees funktsionaalsus. Niisiis näeb kellaaega jms. Ka väljalülitatud ekraanilt. 

Resolutsioon on aga Full HD+ ehk 2340 x 1080, mis teeb pikslitiheduseks igati korraliku 390 ppi. Maksimaalseks heleduseks lubatakse 1000 nitti. Sellest peaks piisama ka päikese käes kasutamiseks, kuid tulenevalt klimaatilistest tingimustest, ei õnnestunud seda konkreetselt järgi proovida. 

Samamoodi jäi katsetamata Gorilla Glass Victus Plusi tugevus, kuid on hea teada, et nii esi-kui tagaklaas on nimetatud tüüpi materjaliga kaitstud. Lisaks on olemas ka IP67 reitingule vastav vee- ja tolmukindlus. 

Kaamerad 

Kaamerate osas on A55-l kasutusel komplekt, mis koosneb 50 Mpix f/1.8 põhikaamerast, 12 Mpix f/2.2 ülilainurgast ning 5 Mpix f/2.4 makrost. 

Kuna telefon on omale saanud üsna korralikud läätsed ja ka stabilisaatori, siis esmapilgul pole fotodele suurt midagi ette heita. Pildid on selged ja teravad. Samsungile omaselt kipuvad küll värvid olema natukene kärtsumad, kui mõnel konkurendil. Teatud oludes on see hea ja annab justkui pildile elavust juurde, kuid mõnikord muudab selle jällegi ebaloomulikumaks.  

Zoom-i kasutades jääb A-seeria küll lipulaevadele alla, kuid see on ka mõistetav, kuna kasutusel on digitaalne, mitte optiline suurendamine. Samuti kipub hämaras piltidel müra olema, kuid jällegi – tegelikult on tulemus mõne aasta taguste tippseadmete lähedane. 

Kiita võib aga makro objektiivi. Kui veidi pusida, siis saab väikestest objektidest üllatavalt hästi fookuses olevad ja teravad fotod.  

Küll aga ei ole A-seerial Samsungi poolt kõvasti reklaamitavat AI ehk tehisaru funktsionaalsust. Seega ei saa piltidelt kerge vaevaga objekte kustutada, neid sinna lisada ja teha muid imetrikke. Kuid eks midagi peab ju kallimate seadmete iseärasusteks jääma. 

Aku ja tehnika 

Kuna kasutusel on üsna suur 5000 mAh aku, siis on ka telefoni kasutusaeg üsna pikk. Näiteks videoid vaadates kulub tunniga vähem kui 10%. Seega on tavaliselt õhtuks vähemalt veerandi jagu energiat endiselt alles. 

Kui aga rääkida laadimisest, siis on toetatud kuni 25 W kiirlaadimine. See pole tänapäeval teab mis number, aga midagi siiski. Täpsemalt kulub tühja aku laadimiseks ca tund ja 20 minutit. Kahjuks ei ole muidugi tootja karpi laadijat lisanud. Erinevalt tippseadmetest ei ole A55-l ka juhtmevaba laadimise tuge.  

Samuti ei leia A55 seest Snapdragoni kiibistikku. Kasutusel on hoopis Samsungi enda Exynos 1480. Küll tundub, et sellestki piisab täiesti, sest seade on kasutamisel sujuv ja mingeid viiteid või mõttepause ei esine. Samuti jaksas telefon vaevata jooksutada proovitud mänge. Eks oma osa andis sellesse ka 8GB põhimälu, mis alles hiljaaegu oli palju kallimate aparaatide tehnilistesse andmetesse kirjutatav number. 

Salvestusmahtu pakutakse aga kas 128GB või 256GB jagu. Lisaks saab paigaldada kuni 1TB suuruse mälukaardi. 

Kasutamine 

Tootjale omaselt on ka Galaxy A55 varustatud One UI 6.1 operatsioonisüsteemiga, mis on oma olemuselt siis tegelikult pisut kohendatud Android 14. Kuna tegemist on juba pikalt lihvitud ja parendatud tarkvaraga, siis selle poolest pole telefonile midagi ette heita. Kõik vajalik on olemas, loogiline ja lihtne kasutada. Lisaks näeb ka hea välja. Nagu juba öeldud, puuduvad aga AI funktsioonid. 

Telefon on käes mugav ja ei tundu hoolimata 6,6-tollisest ekraanist hiiglaslikult suurena. Ju on seda mõõtu seadmed saamas lihtsalt normaalsuseks. Õnneks pole aparaat ka käes väga libe. 

Igapäevaselt on Samsung seega hea kaaslane. Sõrmejäljelugeja toimetab, aku kestab ja menüüd on loogilised.  

Niisiis võib seda soovitada küll. 

 

Päisepilt: samsung.com