Pühapäevane kontsert Lauluväljakul toimub mastaapse konverentskõne abil

#Hannes Pihol #kontsert #konverentskõne #laulmine #Lehari Kaustel #Telia
2 min lugemine

Pühapäeval algusega kell 18:45 toimub Tallinna Lauluväljakul kontsert, mis toob laulukaare alla läbi virtuaalse lahenduse tuhanded koorilauljad. Laulmine ise viiakse läbi selle jaoks spetsiaalselt ettevalmistatud konverentskõne lahenduse toel.

 

Telia Eesti kõneteenuste süsteemiarhitekt Hannes Pihol ütles, et pühapäevaseks ühislaulmiseks kasutatavat konverentskõne lahendust pole varem sellisel otstarbel ega sellises mahus varem kasutatud.

„Seetõttu oli lahenduse sobivaks modifitseerimine sündmusele, kus osaleb mitu tuhat inimest, uus aga samas väga põnev väljakutse kogu meie tiimile. Täna võime öelda, et erilahendus on valmis, see töötab ning ootame põnevusega sündmuse kulminatsiooni ehk pühapäevast kontserti,“ sõnas Pihol.

Pühapäevane kontsert kannab pealkirja “Kevad tuli teisiti”, mille idee autori ja algataja Lehari Kausteli sõnul on sellisel kujul tegemist maailmas seni suurima virtuaalseid teid pidi sündinud kontserdiga.

Kontsert kui digivõimekuse proovikivi

“Me oleme viimaste kuude jooksul terve ühiskonnana pingutanud. Kõik meie eraelulised ja töised toimetamised on saanud tehtud. Pühapäeval lauluväljakul toimuv on üks eriline hetk, millega paneme meie digivõimekuse päriselt proovile ja vaatame, kas meil on võimalik tulla korraks kokku ja teha seda, mis on meile omane ehk laulda. See saab olema huvitav eksperiment, kus lauljad ühenduvad oma kodudest läbi telefoni ning esitavad laulukaare all laulu,” rääkis Kaustel kontserdi ideest.

Laulukaare alla tuleb virtuaalselt kokku enam kui 2500 koorilauljat.

Sündmust koos sellele järgneva Ivo Linna kontserdiga kannab kohapealt otsepildis üle Eesti Televisioon ja Delfi. Samuti on võimalik tulla kontserdile autoga, soetades selleks pileti Apollo kino kodulehelt.

Sündmus sünnib era- ja avaliku sektori koostööna. Kontserdi valmimisse panustavad Eesti Rahvusringhääling, Telia, Eesti Kooriühing, Tallinna Lauluväljak, Valge Klaar, Eventech, ProLab, Miltton, Royal Experience, Apollo Kino ja Delfi.

 

Lisainfot sündmuse kohta leiab ka:

https://kooriyhing.ee/tule-laulma-eriolukorra-lopulaulu/