Enneolematu huvi: Teliasse soovis praktikale ligi 1000 inimest

#praktikandid #Telia praktikaprogramm
2 min lugemine

Telia tänavune praktikaprogramm on osutunud üle ootuste populaarseks ning ettevõttesse avaldas soovi praktikale asuda ligemale 1000 tulevikutegijat.

 

Telia personali- ja praktikaprogrammi juhi Pirkko Saare sõnul väljendub tavapärasest keerukam majandusolukord ka praktikale soovijate arvus, kuna osa ettevõtted ja asutusi on praktikantide kaasamist kas piiranud või üldse edasi lükanud.

16. aprilli seisuga oli Teliale laekunud 955 sooviavaldust praktikale asumiseks. Kuna paarile praktikakohale saab avaldusi esitada aprilli lõpu ja mai alguseni, tõotab avalduste arv mõnevõrra veelgi suureneda.

„Ühelt poolt teeb see loomulikult suurt heameelt, et Teliat hinnatakse praktikantide seas nii kõrgelt. Teisest küljest on jällegi natuke kurb, et me ei saa kõigile huvilistele praktikakohti pakkuda. Igal juhul oleme tänulikud kõigile kandideerijatele,“ ütles Saar.

Telia praktikaprogrammi juhi kinnitusel kaasab ettevõte sel aastal erinevatele positsioonidele kokku mitukümmend praktikanti ehk Eesti mõistes ühe keskmise suuruse ettevõtte jagu tulevikutegijaid.

„IT- ja telekomiettevõttena pakume praktikavõimalusi eeskätt erinevate tehnoloogilistele positsioonidele, nagu näiteks IT spetsialist, andmeteaduse spetsialist, UX disain, infoturbe valdkond, võrgu planeerija, IoT lahendused, analüütik jne. Samas on nende kõrval avatud praktikavõimalused ka näiteks müügikonsultantidele erinevates Telia esindustes. Seega on valikuvõimalusi seinast-seina,“ märkis Saar.

Kõige populaarsemateks Telia praktikakohtadeks ongi seni osutunud erinevad tehnoloogiaga seotud positsioonid nagu näiteks arendaja, andmeteaduse spetsialist ja IT spetsialist. Neist mõne puhul laekus praktikaavaldusi lausa enam kui 100 tükki ühele kohale.

Pirkko Saare sõnul on Telia pakutav praktika suurepärane võimalus anda hoogu oma edasisele karjäärile ning areneda nii professionaali kui inimesena. Lisaks on Telia senine kogemus praktikantide kaasamisel näidanud, et kuni kolmandik neist värvatakse võimalusel hiljem ka reaalselt ettevõttesse tööle.

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.