Praktikandist tegevjuhiks: Telia juht Holger Haljand alustas ettevõttes 24 aastat tagasi praktikandina

#praktikant #tegevjuht #Telia praktikaprogramm #tulevikutegija
1 min lugemine

Kuna käes on jällegi see aeg aastast, mil paljud tudengid on otsimas endale praktikakohti, palusime Eesti suurima telko ehk Telia juhil Holger Haljandil meenutada enda kogemusi praktikandina.

 

Mõnevõrra üllatuslikult selgub, et Haljand ongi kogu oma senise karjääri töötanud Telias ning seda väga erinevatel ametikohtadel.

Teliasse – tõsi, toona küll EMT-sse – sattus mees aastal 2000 ning tema esimene positsioon ettevõttes oli just praktikant.

Haljand meenutab, et peale praktikaperioodi sai tema esimeseks ametiks tootejuht ning ta aitas vahetult peale millenniumivahetust Eesti turule tuua m-parkimise teenust, mida täna kasutavad igapäevaselt kümned tuhanded inimesed.

Kokku mahub aga Telia tegevjuhil 24 aasta peale koguni 12 erinevat ametit, mida ta on ettevõttes erinevatel perioodidel pidanud.

“See ongi kõige ägedam selle ettevõtte juures, et sa ei pea tegelikult ettevõtet vahetama selleks, et vahetada töökohta, saada kogemusi ja areneda. See on lahe,” ütleb Haljand ise.

Ka sel suvel kaasab Telia erinevatele positsioonidele 25 praktikanti ehk Eesti mõistes ühe korraliku ettevõtte jagu tulevikutegijaid.

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.