Allikas: Telia

Maailmakoristuspäev on hea põhjus viia üleliigne elektroonika taaskasutusse

#Elo Võrk #maailmakoristuspäev #Telia esindus #vana uueks
2 min lugemine

Telia kutsub koos Maailmakoristuspäevaga laupäeval, 17. septembril kõiki inimesi osalema koristuspäeval ning tagastama erinevaid väikeseadmeid nagu telefonid, nutikellad, tahvelarvutid, arvutid, erinevad juhtmed jms Telia esindustesse.

 

Telia toetustegevuste juhi Elo Võrgu sõnul on väga oluline seadmetele uus elu anda. “Kindlasti on kõige keskkonnasäästlikum oma telefone, arvuteid ja muid nutiseadmeid kasutada võimalikult pikalt, aga kui see pole enam võimalik, siis kutsume kõiki üles need ära tooma lähimasse Telia esindusse, kust seadmed jõuavad taaskasutusse. Telia keskkonna jalajäljest kõige suurema osa moodustavadki seadmed, mida kasutame ise oma teenuste pakkumiseks ja mis on klientide igapäevases kasutuses.“

Seadmeringlusega tegelevate organisatsioonide andmetel jõuab vaid 20% vanast elektroonikast uuesti ringlusse, kuigi katkistest vanadest seadmetest sisalduvatest materjalidest on võimalik taaskasutada 99%.

“Vana nutielektroonikat saate igal ajal tagasi tuua kõikidesse Telia esindustesse, aga Maailmakoristuspäev on üks hea põhjus kohe nüüd oma vanad mittetöötavad seadmed, juhtmed ja laadijad üle vaadata ja kokku koguda. Suuri vanu elektroonikaseadmeid soovitame viia lähimasse Kuusakoski kogumispunkti või jäätmejääma,” lisas Võrk. “Kui sul on plaanis osta uus nutiseade, soovitame „Vana uueks“ teenuse abil oma vana seade tagastada ja saada selle eest hinnasoodustust.”

Telia peahoones töötab Maailmakoristuspäeva meediakeskus

Telia peahoones toimub 17. septembril 24-tunnine World Cleanup Day 2022 kõne- ja meediakeskuse töö, mis katab kogu maailma kaasavat “rohelist lainet” ehk siis puhastusaktsioone, millest võtavad osa üle 111 maailma riigi.

Let’s Do It Worldi presidendi ja võrgustiku juhi Heidi Solba sõnul on nelja eelneva aastaga toodud kokku üle 60 miljoni vabatahtliku üle maailma.

17. septembril koordineeritakse Eestist kogu päeva jooksul sotsiaalmeedia- ja kommunikatsiooniprogrammi, kus toimuvadliveintervjuud sotsiaalmeedia kanalitesse, statistika ja lugude salvestamine ning sisu loomine Let’s Do It World globaalsetes kanalites ja kodulehel. Roomast lendab kohale Let’s Do It World’ga koostööd tegev teleajakirjanik Colm Flynn, kes modereerib intervjuusid Facebook live’de jaoks. “Kõne- ja meediakeskuse peamine eesmärk on näidata maailmale, mis juhtub kui miljonid inimesed tulevad kokku ja otsustavad koos positiivset muutust luua,” sõnas Solba.

 

 

Digitark koondab tehnoloogiateadlikke ja -huvilisi toimetajaid, kes otsivad üles põnevaimad ja kasulikumad tehnoloogiakillud Eestist ja laiast maailmast, et sinu elu oleks lihtsam, mugavam, toredam ja turvalisem.