Kuidas iOS 13-ga iPhone’i andmemahtu säästa


Ilmselt kõik vähemalt iOS 9-t kasutavad inimesed on kokku puutunud Low Power Mode-režiimiga, mida telefon pakub kasutajale kui telefoni aku täituvus langeb alla 20%. Milleks aga on hea uusimas iOS 13-s peituv Low Data Mode?

 

Kahjuks ei kasuta veel kõik nutitelefonide omanikud ilma piiranguteta internetti. Põhjuseid selleks on ilmselt mitmeid aga mitmed meie seast on sunnitud, kas pidevalt või aeg-ajalt, oma nutiseadme andmemahtu (loe: raha) säästma. Probleem tundub olevat piisavalt laialdane, sest Apple on selle lahendamisele mõelnud oma kõige värskemas 13 iOS operatsioonisüsteemis.

Saage tuttavaks – Low Data Mode ehk piiratud andmemahuga režiim.

Low Data Mode ei tähenda, et andmeside oleks täiesti kinni keeratud. Tegelikkuses lihtsalt piiratakse erinevate rakenduste andmeside mahtu. Näiteks on muusika ja video voogesitus madalama kvaliteediga, iPhone või iPad ei hakka kohe alla laadima rakendusi ja rakenduste värskendusi enne kui kasutaja selleks konkreetselt loa annab.

Piiratud andmemahuga režiim on kasulik siis, kui näiteks kuu lõpus andmemaht täis hakkab saama, aga lisamahu ostmine ei kuulu plaanidesse. Samuti välismaal viibides, kus andmemahu hinnad võivad olla hoopis teised kui kodus. Oma iPhone’i pidevalt piiratud andmemahuga kasutada ei soovitaks, sest nii saab sellest märksa ebakvaliteetsema kasutuskogemuse.

Low Data Mode’i sisselülitamine on lihtne – avage telefoni sätted (Settings), seejärel alajaotus Mobile Data ja sealt edasi Mobile Data Options ning voila’, seal see ongi. Nüüd tuleb see lihtsalt aktiveerida ja olete andmedieediks valmis.

Meeldivat andmemahu säästmist!

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."