Kas äppide lahtihoidmine muudab telefoni aeglasemaks?

#mälumaht #Nutiseadmed #ressurss
2 min lugemine

Digiajastul on nutitelefonid muutunud igapäevaelu lahutamatuks osaks. Need pakuvad lõputut võimalust erinevate rakenduste kasutamiseks, alates meiliaadresside kontrollimisest ja sotsiaalmeedia sirvimisest kuni fotode töötlemise ja mängude mängimiseni. Kuid kas oled kunagi kahtlustanud, et avatud rakenduste massiiv võib telefoni aeglustada? Just selline on levinud arusaam. Uurime järgi, kuidas sellega tegelikult on!

 

Operatsioonisüsteemid ja ressursside haldamine

Android ja iOS, kaks kõige levinumat telefonide operatsioonisüsteemi, haldavad rakendusi ja riistvararessursse erinevalt.

iOS-i puhul on Apple optimeerinud operatsioonisüsteemi nii, et see suudab tõhusalt hallata mälu ja protsessori võimalusi. See tähendab, et kui rakendus jääb taustale, siis iOS peatab äpi tegevuse, et säästa jõudlust. See “külmutamine” võimaldab rakendustel püsida telefonis taustal “avatud”, kasutamata seadme ressursse.

Android toimib sarnaselt, ehkki selle taustarakenduste haldamine võib olla veidi erinev. Nagu iOS, peatab ka Android rakenduse tegevuse, kui see ei ole aktiivne, kuid mõned rakendused võivad jätkata taustal siiski tegevust. Olenevalt rakendusest ja sellest, kuidas see on loodud. See omakorda võib mõjutada seadme üldist jõudlust.

 

Mis juhtub, kui avatud rakendusi on liiga palju?

Kui telefonis on avatud liiga palju rakendusi, võib seade jääda aeglasemaks ja jõuetumaks. Kuid see ei pruugi olla tingitud avatud rakenduste arvust, vaid pigem sellest, kui palju ressursse konkreetsed rakendused kasutavad.

Näiteks mängude ja muude ressursimahukate rakenduste (näiteks fototöötlusrakendused või videopleierid) avatuna hoidmine võib telefoni aeglustada. Seda seetõttu, et need rakendused vajavad korralikult töötamiseks rohkem protsessori jõudlust ja mälu. Kui neid erinevaid rakendusi on liiga palju avatud, võib telefonil tekkida raskusi kõigi haldamisega, mis võibki tuua aeglasema kasutajakogemuse.

 

Kokkuvõte

Niisiis, kas avatud rakenduste hulk aeglustab sinu telefoni? Vastus on tõenäoliselt ei, eriti kui tegemist on tavapäraste rakendustega ja seade on suhteliselt uus. Operatsioonisüsteemid on loodud nii, et need suudaksid tõhusalt hallata mälu ja protsessori ressursse, tagamaks seadme sujuv toimimine.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.