iPhone X ja iPhone 8 — õige hetk müügiks?

#apple #iOS 17 #iphone 8 #iPhone X
2 min lugemine

Ilmselt jah. Kuigi iPhone’id säilitavad oma väärtust paremini kui Androidi telefonid ja Apple toetab nende opsüsteeme kauem, ei kesta ükski asi igavesti. Apple toob septembris välja iPhone’i operatsioonisüsteemi iOS 17, kuid iPhone X ja iPhone 8 kasutajad ei saa seda alla laadida.

 

Mis see endaga toob? Nende telefonimudelite omanikud ei saa proovida kõige uuemaid funktsioone. Samuti võib see olla märgiks, et võib-olla on aeg telefon kiiremas korras välja vahetada. Põhjus on see, et tuginedes varasematele andmetele, võivad telefonid kaotada suure osa oma järelejäänud väärtusest vahetult enne iOS 17 väljalaset.

Eelmisel aastal, kui Apple teatas, et iPhone 6S ja iPhone 7 ei saa uut iOS 16, kaotasid need mõne kuu jooksul umbes 42,8% oma väärtusest.

Huvitav on see, et keskmiselt kaotasid telefonid veidi väärtust pärast uue operatsioonisüsteemi väljakuulutamist, kuid siis hind taastus ja seejärel kukkus taas paarkümmend protsenti. Kõige suurem hinnakukkumine leidis aset vahetult enne uue OS-i väljatulekut sügisel.

Kui nimetatud mudelid järgivad sama hinnaliikumist nagu iPhone 6S ja iPhone 7, hakkavad nende hinnad paratamatult langema.

Kuigi need mudelid ei saa uut iOS 17 ja see vähendab nende atraktiivsust, siis turvauuendusi saavad need tõenäoliselt veel aastaid ja tegu on endiselt igati korralike telefonidega. Kes on oma nutiseadmega rahul ja plaanib seda lõpuni kasutada, siis ei ole tõenäoliselt mitte mingit põhjust müüa.

iPhone 8 ja X tulid välja 2017. aastal, mis tähendab, et nad on saanud uuendusi kuus aastat, mis on telefonimaailmas pikk aeg. Arvestades jätkuvaid turvauuendusi ja kõiki vajalikke funktsioone, siis on võimalik ühe telefoniga hakkama saada vaat et kümme aastat. Tõenäoliselt vajab selle aja jooksul välja vahetamist aku, mis on aga väike kulu võrreldes uue seadme ostmisega. Kõige olulisemad on turvauuendused, sest kui nende pakkumine lõpetatakse, siis muutub telefon ja selles olevad andmed haavatavamaks küberrünnakutele.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.