Apple Watch aitab sul igapäevaselt oma tervise eest hoolitseda, kuid kui hästi sina tema tervise eest hoolitsed?  

 

Kuigi Apple’i ajanäitaja on vägagi vastupidav seade, vajab see siiski korrapärast hooldust, et oma kasutustsüklit maksimaalselt pikendada. Lisaks võib kellale kogunev mustus muuta ebatäpseks kella erinevate sensorite töö. Kõige lõpuks võib kella või rihma alla kogunev mustus esile kutsuda nahaärritust.  

Ühesõnaga, kella puhastamine on oluline. Puhastuseks varu omale lapike mikrokiudkangast ning igaks juhuks veidi kas 70% isopropüülalkoholi või 75% etüülalkoholi.  

Esimese asjana lülita kell välja ja eemalda sellelt kaitsekorpus (kui see on paigaldatud) ning kellarihmad. Seejärel pühi hoolikalt üle kella pind. Vajadusel võid riidelappi niisutada voolava vee all. Selle protsessi käigus peaks eemalduma enamus mustusest ning jääb järgi vaid kõige kangekaelsem sodi erinevate eendite ja uuriste juures. Sealt mustuse eemaldamiseks kasutatakse tavaliselt vatipulki.

Apple ise soovitab hoida musti kohti vaikselt voolava sooja vee all, kuni mustus eemaldub. Kella digitaalse krooni puhastamiseks hoia kella seda osa vaikselt voolava sooja vee all ning vajuta korduvalt krooni, et vesi krooni ja korpuse vahele jäänud sodi minema uhuks. Puhastamise järel ära unusta kella kuivatamast. 

Lisaks kella korpusele kogub mustust ka kella rihm. Ka siin ajab asja enamasti ära kergelt niisutatud mikrokiudlapp. Seda nii nahast, silikoonist, kummist ja polüestrist rihmade puhul. Lisaks võib rihmade pesemiseks kasutada ka lahjemat sorti hüpoallergeenilist seepi.  

Roostevabast terasest rihma võid rahumeeli paarkümmend sekundid soojas seebivees solgutada, seejärel pehme harjaks puhtaks hõõruda ja lõpetuseks voolava vee all loputada. Enne rihma kellaga ühendamist oota ära, kuni rihm on kuiv. 

ehk Digitaat on digitaalsete lugude pajataja. "Nimi on vastavuses minu vanusega, pikaajaliste kogemustega erisuguse digikraamiga ning sooviga ning oskustega pajatada lugusid" muigab ta. Ta usub, et hea tehnika peab kohanema inimesega, mitte vastupidi ehk intuitiivsus ennekõige – olgu siis tegu kasutajaliidese või disainiga. "Less is more," ütleb ta – efektiivsus ja säästlikkus on elementaarsed nii visuaalselt kui ka teostuslikult, st masin/aparaat võiks teha väiksema ressursiga enamat. Samuti soovitab ta, et töötavat asja parandada ei maksa. Oma argielus ei saa Digitaat üle ega ümber wifist ja 4G andmesidest, nutitelefonist iPhone ega ka digifotograafiast: "Ehk siis hetkel Sony RX100 II," loetleb ta kasulikke ja vajalikke tehnoloogiaid. "Kuigi olevikust ei saa rääkida minevikus, siis minu jaoks algas digimaailma avastamine ilmselt hetkest, kui müüsin maha oma HTC Desire HD ja soetasin omale esimese 5-tollise ekraaniga nutitelefoni Dell Streak 5. See oli moment, kus ma n-ö tavatarbija rollist siirdusin friigi-digimaailma," meenutab ta. "Igasugust tarkust on hea levitada," näeb ta endal olulist rolli. "Digitarkus on aga kaasaegne tarkuse vorm, millest paljud minu eakaaslased kipuvad ilma jääma. Teisi aidata ongi hea."