Hea idee: vana telefoni saab anda lapsele esimeseks kaameraks

#lapse nutitelefon #taaskasutus
2 min lugemine

Kunagise telefoni, mis lauasahtlisse seisma jäänud, saab uuele ringile saata, ja seda isegi kodust lahkumata! Nimelt sobib vana, kuid töötav nutitelefon väga hästi lapsele esimeseks foto- ja videokaameraks.

 

Internetiavarustest leiab ka lastele mõeldud lihtsaid digikaameraid, kuid nende kvaliteet ja pisike ekraan on ikka väga kehvad. Ei kannata need võrdlust ilmselt ükskõik millise viimase kümne aasta nutitelefoni mudeliga. Tublisti parem on ka telefoniekraani kvaliteet.

Lisaks loodusele säästab ülaltoodud nipp lapsevanema närve. Kes see ikka rahuliku südamega pealt suudab vaadata, kui väikse järeltulija kätte usaldatud uhiuus iPhone või hinnaline tahvelarvuti mänguhoos maha prantsatab?

Seevastu pole vist väga palju lapsi, kellele ei pakuks huvi ise pildistamist proovida ning kes teab – vahest saab sellest alguse kirglik huvi pildistamise või videode tegemise vastu. Olles tunnistajaks, kuidas internetis visuaalne keel üha rohkem kanda kinnitab, siis ma ei imestaks, kui tulevikus pole mitte ainult uusi foto ja videoga seotud ameteid, vaid oskusena on see paljudel töökohtadel kui mitte nõutud, siis kasulik boonus. Umbes nagu Wordi ja Exceli tundmine viimastel aastakümnetel.

Fotode ja videoklippide tegemine võib viia sujuvalt nende monteerimiseni, mis omakorda võib sütitada ideid sõpradega koos filmide tegemiseks. Tasub ju proovida? Seda enam, et tegu on taskukohase “huviringiga”.

Kui aga töötavaid telefone peaks üle olema mitu tükki või fotohuvilist last parasjagu käepärast võtta pole, siis saab nutitelefonist teha ka koduse valvekaamera. Selle kohta saad lähemalt lugeda siit. Teistegi nutikate ideede jaoks saad inspiratsiooni ammustada siit.

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.