Võrreldes paarikümne aasta taguse ajaga, liigutavad tänapäeva noored ennast hulga vähem. Mõned usinamad käivad õnneks küll trennis või huviringis, kuid üldiselt võiks olukord kehalise aktiivsuse osas siiski parem olla.

 

Põhjuseid selleks on muidugi mitmeid, kuid üheks peamiseks on kõiksugu digi-ja nutiseadmete pealetung ning ajaviitmine ekraanide eest.

Õnneks aga on nii, et seal kus peitub probleem, on sageli ka lahendus.

Või siis vähemalt õlekõrs lahenduse leidmise suunas. Nii ongi tulenevalt digiseadmete pealetungist üha levinumad ka kõiksugu aktiivsusmonitorid. Kuna säärased seadmed on noorte seas ka populaarsed, saabki aktiivsusmonitori abil lüüa korraga kaks kärbest. Esiteks soetada uue digividina ja teiseks selle sama vidina abil reaalselt vaadata, kui palju keegi annast päeva jooksul liigutab. Loodetavasti annab tulemuste pidev jälgimine ka mõningase tõuke suurema kehalise aktiivsuse suuna.

Seetõttu toomegi välja 3 soodsat, kuid funktsionaalset aktiivsusmonitori, mis noorele kasutajale ideaalselt sobivad.

 

Xiaomi Band 4

 

Xiaomi Mi Band 4 on hinnalt soodne klassikaline aktiivsusmonitor. Samas pakub see 0,95 tolli suurust AMOLED tehnoloogial põhinevat värviekraani ja on täiesti veekindel. Väga hea on ka aku vastupidavus. Nimelt vajab see laadimist alles umbes iga 20 päeva tagant.

 

 

Piisavalt jätkub ka omadusi. Olemas on kõik alates sammude ja üldise aktiivsuse mõõtmisest, kuni läbitud vahemaa ja kulutatud kaloriteni välja. Xiaomi oskab ka randmelt kasutaja pulssi mõõta ning und ja selle kvaliteeti jälgida. Juhul kui seade telefoniga ühendada, näeb selle ekraanilt ka nutitelefoni saabuvaid teavitusi.

Xiaomi (ja ka kahe järgmise aktiivsusmonitori) rihm on suures ulatuses reguleeritav ja sobib seega muretult ka väiksemale käele.

 

Samsung Fit E

 

Omaduste poolest eelmisele väga sarnane on ka Samsungi kantavate seadmete hulgast soodsaim, ehk Galaxy Fit e nime kandev aktiivsusmonitor. Ka see on veekindel ja nii-öelda klassikaline aktiivsusmonitor. Xiaomiga üsna sarnased on ka põhilised omadused, mis tähendab, et kokku saavad loetud sammud, läbitud vahemaa ja kulutatud kalorid. Lisaks saab mõõdetud ka omaniku üldine aktiivsus ja öine uni.

 

 

Kas Samsungil on sisseehitatud pulsimõõtja, mis tähendab, et vaja ei ole eraldi pulsivööd. Loomulikult on Fit-i võimalik ühendada ka telefoniga ning nii saada otse randmele info nutiseadmesse tulevate teavituste kohta.

Pisut kehvem on küll aku vastupidavus, see on kuni 7 päeva. Teisalt aga on Fit e saadaval erinevalt Xiaomist ka valges värvitoonis, mida õrnemast soost kasutajad kindlasti hinnata oskavad.

 

Fitbit Inspire

 

Kui jutt käib kantavatest seadmetest, ei saa unustada ka Fitbit-i. Seetõttu on nimekirjas ka Inspire HR. Esiteks näeb see äärmiselt stiilne välja. OLED puutetundlik ekraan on selge ja sobitub ideaalselt silikoonist rihmaga. Hoolimata kompaktsest mõõdust oskab aga Fitbit lugeda nii pulssi (seda teeb seade automaatselt 24/7), kui mõõta juba ka lihtsamate treeningute kulgu. Ühendades aktiivsusmonitori oma telefoni GPS-iga, on võimalik otse seadme ekraanilt välitreeningute ajal näha läbitud distantsi ja tempot.

 

 

Lisaks saab jälgida üldist kardiotaset, aktiivsust, samme, kaloreid ja päeva jooksul läbitud vahemaad. Muidugi on võimlaik mõõta ka und ning selle kvaliteeti.

Fitbiti aku kestvus on küll selle rühma väikseim, kuid kuni 5 päeva on siiski enamikele kasutajatele sobilik.