2 põhjust, miks iPhone’i või iPadi vahemälu tühjendada

#apple #ipad #iPhone
2 min lugemine

Iga kord, kui sa oma iPhone’i või iPadiga internetis käid, jääb sellest sinna maha jälg. Ühest küljest on see hea, sest järgmine kord sama veebilehte külastades avaneb see kiiremini, samuti pole iga kord vaja uuesti paroole sisestada. Ometi kaasnevad selle mugavusega ka mõningad probleemid.

 

Nii näiteks muutub veebilehitseja töö telefonis või tahvlis aeglaseks ja ebaefektiivseks. Lisaks ei näita vahemällu salvestatud versioonid veebilehtede uuendusi. Sellepärast on kasulik aeg-ajalt veebilehitseja vahemälu tühjendada.

 

Vahemälu tühjendamine on lihtne

 

Selleks tuleb oma iPhone’i või iPadi sätetes (Settings) klikkida ’Safari’ alajaotuse peale ja valida sealt ’Clear History and Website Data’. Tehtud! Ometi on siin üks väike nõks, mida tasub silmas pidada. Et vahemälu tühjendamine kustutab ära ka kõik paroolid, siis on enne tühjendamist kaval hoolitseda selle eest, et need paroolid oleksid salvestatud iCloudis. See pole samuti keeruline. Avades telefoni sätetes oma Apple ID näete selle all alajaotust iCloud. Vaadake iCloud alajaotuses, et seal olev ’Safari’ alajaotus oleks aktiveeritud. Nii salvestuvad veebisaitide paroolid sujuvalt teie pilve ning veebilehitseja avamisel pole vaja oma mälu hakata pingutama.