Dünaamiline saar jõudis Androidile


On olemas kaks saart – Jules Verne’i romaani “Saladuslik saar” ja Apple’i dünaamiline saar (Dynamic Island). Esimene neist ilmus 1874. aastal ja on paljude raamaturiiulitel siiani. Apple’i saar nägi ilmavalgust alles paar nädalat tagasi ja selle leiab verivärsketelt iPhone 14 Pro ja Pro Max mudelitelt.

 

 

Jawomo-nimeline arendaja on toonud selle kurikuulsa ja imelise saare Androidi ekraanidele.

 

Ma olen mõlema, nii Androidi kui ka Apple’i usku, vahetades neid telefone kordamööda. Pärast iPhone’i ostan vahelduseks jälle Androidi, siis taas hammustatud õuna jne. Vahel tuleb mõlemal tootjal välja uuendusi, mis teevad veidi kadedaks, sest tahaks neid proovida, aga pole parasjagu sobivat telefoni. See hetk on ka nüüd, kui need kaks Apple’i nutiseadet on varustatud dünaamilise saarega ehk funktsiooniga, mis teeb ekraanil laiutavast “kulmust” midagi interaktiivset. Nimelt saab selle kulmu suurust muuta, liigutada asukohta ja näha sellel teavitusi, pleierit, kust lugusid vahetada jne. Võimalusi on lõputult. Nagu ka vastuolulisi hinnanguid. Kes on vaimustuses, kes tahaks jällegi selle totaka kulmu sealt ühes kõigega kiiremas korras likvideerida.

 

 

Ei võtnudki kaua kuni keegi sobitas selle “kõneka tükikese tühjust” Android OS-le. DynamicSpot äpp on kättesaadav Google Play Store’st.

See äpp on veel arendusjärgus ja praegu saab selle endale tirida tasuta. Mida äpp teeb? No sellega saab liigutada saare asukohta ekraanil, muuta selle suurust, pannes ta sobima oma telefoniekraanile. Siiski, soovides kasutada lisafunktsioone, nagu näiteks näha saart lukuekraanil või vajutada ikoonidele, et äppe avada, tuleb välja käia neli eurot.

Tuleb silmas pidada, et nii nagu iga uue äpi puhul, kuhu kasutajad varakult peale lastakse, on ka sellel veel asju, mida saaks paremini teha ja päris kõik ei pruugi töötada nii nagu peaks.

 

Hardi õppis Balti filmi- ja meediakoolis ning töötab vabakutselise režissöörina, aga tema argipäeva mahub nii kooli täienduseks kui kõrvale ka mitmeid hobisid. Reisimise ning filosofeerimise kõrval katsetab Hardi ka erisuguseid digitehnoloogilisi süsteeme, programme, portaale ja rakendusi, et selgitada välja need, millised aitavad oma elu kvaliteetsemalt korraldada.